Centrala wentylacyjna BLAST to wysokowydajne urządzenie z odzyskiem ciepła przeznaczone do systemu wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych, usługowych oraz domach jednorodzinnych. Ma zastosowanie w budynkach energooszczędnych i pasywnych zapewniając świeże i czyste powietrze wewnątrz obiektu poprzez systematyczną i ciągłą wymianę powietrza zużytego na świeże.

Rekuperator BLAST został zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi, tak aby zarówno zapewnić komfortowe warunki dla użytkowników pomieszczeń jak i uzyskać efektywność procesu eksploatacji.
Premierowa prezentacja produktu miała miejsce pod koniec czerwca podczas międzynarodowych targów Mostra Convegno Expocomfort 2022 w Mediolanie.


Centrala dostępna jest w 2 wielkościach o wydajności 360 m3/h i 630 m3/h. Niewątpliwie, to co wyróżnia centralę BLAST to m.in.: wytrzymała konstrukcja obudowy połączona z nowoczesnym ponadczasowym designem, innowacyjny system przeciwzamrożeniowy zapewniający minimalizowanie zużycia energii związane ze zjawiskiem szronienia wymiennika, moduł Wi-Fi w zadajniku, umożliwiający zdalne sterowanie pracą centrali z telefonu, tabletu czy komputera, nastawa trybów pracy urządzenia wg indywidualnie zaprogramowanego kalendarza oraz spełnianie wymagań programu „Czyste powietrze” klasa A/A+.


Nowa centrala w portfolio oferowanych produktów to przemyślane rozwiązanie, będące rezultatem szerokiego spektrum analiz oraz badań przeprowadzonych w dziale Badań i Rozwoju firmy KLIMOR.


Bez wątpienia BLAST to produkt dopracowany, wyróżniający się na tle urządzeń konkurencyjnych, spełniający wysokie wymogi certyfikacji europejskich. Zawdzięcza to przede wszystkim zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, technologicznych, oraz materiałowych - mówi Marek Kupiec, Prezes firmy KLIMOR– i dodaje – w efekcie stworzyliśmy produkt o maksymalnie racjonalnych wartościach oszczędności energii cieplnej przy możliwie najmniejszej konsumpcji energii elektrycznej.