- Q9000 to zupełnie nowe rozwiązanie – mówi Jungho Kim, główny inżynier i kierownik laboratorium w zespole badawczo-rozwojowym w zakresie klimatyzacji w Samsung. - Chcieliśmy stworzyć klimatyzator zupełnie odmienny od konwencjonalnego. Po pierwsze, chcieliśmy, by był „szczupły”, gdyż stwierdziliśmy, że klienci chcą ładnych klimatyzatorów, pasujących do płaskich ekranów telewizyjnych w salonach. Dlatego nasz zespół projektowy zaproponował, aby urządzenie to miało połowę grubości poprzedniego klimatyzatora. Żeby to osiągnąć i jednocześnie zapewnić znakomitą zdolność chłodzenia przestrzeni, nasz zespół R&D zrezygnował z niemal wszystkich konwencjonalnych komponentów.

Samsung Q9000 AF24FSSDAWKNEU

Samsung Q9000 (AF24FSSDAWKNEU)

Powstałe urządzenie, o wymiarach 360x269x1948 mm i eleganckiej białej obudowie, ma obrys  niewiele większy od arkusza B4 i przypomina kolumnę głośnikową – za sprawą trzech niezależnie sterowanych wentylatorów, których szczeliny wylotowe nadają urządzeniu niezwykły wygląd.

Tab. 1. Wielkości urządzenia
wymikary Q9000 Samsung

Technologia jak w silniku odrzutowca
Zastosowana technologia Turbo Jet Cooling pozwala na osiągnięcie mocy chłodniczej 7,2 kW w klasie energetycznej A++.
Technologia realizowana jest dzięki wentylatorom, których budowa została zainspirowana przez silnik odrzutowca. Każdy z trzech wentylatorów wytwarza wirową, wąską strugę powietrza, która szybko dociera nawet do odległych miejsc w pomieszczeniu, co umożliwia jego szybkie chłodzenie. Praca 1, 2 lub 3 wentylatorów umożliwia łatwe ustawienie siedmiu trybów chłodzenia, dostosowanych do różnych potrzeb. Pracujące wentylatory podświetlone są na jasnoniebieski kolor.

Energooszczędność
Wysoka klasa efektywności energetycznej możliwa jest dzięki dostosowaniu pracy urządzenia do rzeczywistej temperatury otoczenia. Zapewnia to płynnie regulowana sprężarka Smart Inverter.

Parametry pracy urządzenia:

  • moc chłodnicza 7,2 kW
  • moc grzewcza 8,2 kW
  • SEER/klasa energetyczna 7,0/ A++
  • SCOP/klasa energetyczna 3,8/A

Czystość powietrza, łatwość obsługi
W urządzeniu zastosowano opatentowane, sprawdzone rozwiązania firmy Samsung. Filtr Zero umożliwia skuteczne usunięcie cząstek kurzu i jest bardzo łatwy w obsłudze – można go bez problemu wyjąć i umyć wodą. Za czystość mikrobiologiczną odpowiada „Virus Doctor”, który neutralizuje zanieczyszczenia – w tym bakterie – do nieszkodliwej formy pary wodnej.

Zastosowanie
Klimatyzator Q9000 stanowi alternatywę dla klimatyzatorów kasetonowych (biura typu open space) lub ściennych (biura, mieszkania). Długość instalacji rurowej między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną może wynieść 20 m, różnica wysokości 10 m.

Nowy klimatyzator Q9000 można kupić u Autoryzowanych Dystrybutorów firmy Samsung