Econdition jest wiodącym dostawcą systemów chłodzenia i usług dla centrów danych i aplikacji przemysłowych. Siedziba firmy znajduje się w Monachium. Econdition GmbH zatrudnia 40 pracowników i osiągnęła sprzedaż w 2013 roku około 14 mln euro. Nabycie 100% udziałów Econdition podlega zatwierdzeniu przez niemiecki organ ochrony konkurencji, a cały proces ma się zakończyć w sierpniu 2014 roku.

Nabycie Econdition jest zgodne ze strategią Swegon: dzięki temu poszerzy swoją obecność na rynku niemieckim i zwiększy sprzedaż zwłaszcza w rozwijającym się segmencie systemów chłodzenia dedykowanych centrom danych.

"Wraz z nabyciem Walter Meier (Klima Deutschland) GmbH w zeszłym roku oraz Econdition, wzmacniamy naszą pozycję w Niemczech i jest to dla nas jednocześnie krok bliżej naszych klientów" - mówi Hannu Saastamoinen, CEO Swegon.

"Przejęcie przez Swegon stanowi ważny krok dla naszej firmy. Jako specjalista rozwiązań dla centrów danych i aplikacji przemysłowych, pozostajemy wyspecjalizowaną w tych kierunkach firmą, ale zintegrowaną w ramach Grupy. Ma to istotne długoterminowe korzyści, takie jak ścisła współpraca w zakresie rozwoju produktu, rozwoju rynku, itp. Zakup Econdition przez Swegon zapewnia nasz ciągły rozwój i gwarantuje indywidualne możliwości kariery naszych pracowników" - mówi Markus Schmitz, dyrektor Econdition GmbH.

Swegon, należąca do Gruopy Latour, jest liderem na rynku energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji. Swegon posiada dziesięć zakładów produkcyjnych w Szwecji, Finlandii, Włoszech, Indiach, Ameryce Północnej i Belgii. Firma posiada 1700 pracowników i notuje sprzedaż w wysokości około 360 mln euro.