Engineering Tomorrow talks #ETalks


17 kwietnia w Muzeum Polin w Warszawie odbędzie się polska edycja konferencji Engineering Tomorrow talks (#ETtalks), w której wezmą udział m.in. takie osobowości jak: Rachel Kyte, Carlo Ratti, Natalia Hatalska. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Denis Urubko. Konferencja będzie transmitowana na żywo na Facebooku Danfoss Poland.

 14 KWIETNIA 2018 PRZEZ DANFOSS POLAND

Engineering Tomorrow talks jest częścią globalnej serii konferencji z udziałem wybitnych mówców i wizjonerów, którzy zaprezentują najnowsze trendy w technologiach dla klimatu i energii oraz innowacyjne koncepcje inteligentnych budynków i miast przyszłości. Kolejne edycje są planowane w Kijowie, Dubaju, Rio de Janerio oraz w Indiach. #ETtalks na całym świecie organizuje Danfoss Group.

#ETtalks to unikalna okazja, by posłuchać na żywo osoby, które są częstymi mówcami na World Economic Forum w Davos, Climate Summit, NYC Climate Week czy TEDex, a w Polsce nie były nigdy lub są tu nadzwyczaj rzadko. Dzięki nim i odbywającej się konferencji #ETtalks, Warszawa 17 kwietnia stanie się centrum debaty o najnowszych trendach technologicznych dla klimatu i energii oraz inteligentnych budynkach, m.in. o budynkach i systemach efektywnych energetycznie, które nie tylko konsumują energię, ale również mogą ją produkować. Możemy je budować już dziś, korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych. Podczas #ETtalks uczestnicy poszukają odpowiedzi na zaskakujące pytania, m.in.:

Czy budynki przyszłości będą czuły i odpowiadały? Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?W jakich biurach będziemy pracowali w 2120 roku?
"Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w #ETtalks w Warszawie. Jestem zdania, że powinniśmy propagować wydarzenia tego typu, ponieważ dzięki nim osoby pochodzące z różnych środowisk mają szansę spotkać się, współpracować i dzielić swoimi pomysłami związanymi z tak ważnymi kwestiami jak zmiany klimatyczne czy energia - czyli tak naprawdę dyskutować o naszej wspólnej przyszłości", mówi profesor Carlo Ratti, architekt, inżynier oraz wykładowca na Massachusetts Institute of Technology.

„#ETtalks to okno do świata najnowszych technologii związanych z energią i ochroną klimatu. Będziemy gościć najciekawszych mówców z całego świata, którzy będą opowiadali o wizjach miast i budynków przyszłości. Mamy nadzieję, że potem nasi goście przekują tę wizję w rzeczywistość” - mówi Karolina Barcewicz, Dyrektor Komunikacji Strategicznej w Danfoss Poland, odpowiedzialna za organizację wydarzenia w Polsce.

Mówcy #ETtalks to wybitne osobowości ze świata nauki, technologii i biznesu, którzy tworzą lub wpływają na powstawanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Wśród nich znaleźli się, m.in.:

Rachel Kyte, CEO organizacji Sustainable Energy for All i Specjalny Reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla SEforALL
Temat wystąpienia: Potencjał efektywności energetycznej w budynkach

Kjell H. Strøm, Starszy Wiceprezydent Sprzedaży i Marketingu w obszarze Chłodnictwa w Danfoss
Temat wystąpienia: Czy supermarket może stać się wirtualną elektrownią?

Stanislav Frnka, Prezes Zarządu, HB Reavis Poland
Temat wystąpienia: Opowieść o budowie najwyższego budynku w UE

Aleksandra Przegalińska, Filozofka i ekspert od sztucznej inteligencji
Temat wystąpienia: Tajemnica sztucznej inteligencji

Katarzyna Zawodna-Bijoch, Prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej
Temat wystąpienia: Futureproof workplace: miejsce pracy gotowe na potrzeby jutra

Carlo Ratti, Architekt, inżynier oraz wykładowca na Massachusetts Institute of Technology
Temat wystąpienia: Miasta, które czują

Waldemar Olbryk, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający części mieszkaniowej Echo Investment
Temat wystąpienia: Miasto może być inteligentne, tylko wtedy, kiedy odpowiada na podstawowe potrzeby mieszkańców

Denis Urubko, gość specjalny, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Kakarokum
Temat wystąpienia: Konstrukcja wysoka na 8000 metrów

Natalia Hatalska, Analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością - infuture hatalska foresight institute
Temat wystąpienia: Scenariusze odległej przyszłości

Gospodarzem konferencji #ETtalks będzie Ralph Talmont, kurator TEDxWarsaw. Partnerzy konferencji: Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, Sustainable Energy for All.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w konferencji na miejscu, będą mogły na żywo oglądać streaming online na Facebooku Danfoss Poland.

Organizator:
Danfoss Poland Sp. z o.o.
Miasto:
Warszawa
Adres:
Start:
2018-04-17
Koniec:
2018-04-17