MCE 2018


Informacja prasowa listopad 2017

41. edycja MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2018
Wszystko jest gotowe na kolejną edycję wiodącej na świecie wystawy poświęconej mieszkalnictwu i branży instalacjyjnej, klimatyzacjyjnej i energii odnawialnych, zaplanowane na 13-16 marca 2018 roku na Fiera Milano.
Do tej pory zarejestrowało ponad 1600 wystawców, z których 43% pochodziło z 52 krajów. Odnotowano wzrost liczby wystawców z Turcji, Egiptu i Indii.

Tematyka MCE 2018

MCE 2018 będzie działać po raz pierwszy równolegle z BIE - BIOMASS INNOVATION EXPO poświęconym systemom grzewczym na biomasę i drewno.

Tematyka MCE 2018 obejmuje sektory takie jak ogrzewnictwo, klimatyzację, chłodnictwo, wentylację, uzdatnianie wody, odnawialne źródła energii, automatykę, narzędzia i akcesoria. MCE 2018 to wyjątkowa okazja dla ponad 150 000 profesjonalistów z całego świata, aby osobiście odkryć najlepsze trendy technologiczne w stale rozwijającej się branży.

Koncepcja tej edycji to innowacje technologiczne, w szczególności digitalizacja produktów i procesów oraz integracja systemów energii elektrycznej i cieplnej oraz konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii. 

Efektywność energetyczna w branży będzie oczywiście jedną z kluczowych sił napędowych MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2018. W ciągu ostatnich kilku lat uwaga operatorów przemysłowych na kontrolę zużycia energii dramatycznie wzrosła w sektorach energochłonnych, a teraz wymaga bardziej strukturalnego i organicznego podejścia. Nacisk na poprawę efektywności energetycznej doprowadził do zwiększenia poziomu inwestycji w odnawialne źródła energii, jak wynika z danych z badań zleconych przez MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT i Energy & Strategy Group z Politechniki w Mediolanie.

Konferencje i seminaria

- Edycja 2018 MCE - mówi Massimiliano Pierini, dyrektor zarządzający Reed Exhibitions Italia - przedstawia napięty harmonogram wydarzeń, a przede wszystkim plan działań skierowany do wszystkich naszych zwiedzających.

Nie można pominąć dużej liczby wydarzeń taich jak seminaria i konferencje zorganizowanych przez stowarzyszenia branżowe takie jak ANGAISA (Włoskie Stowarzyszenie Sprzedawców Hydrauliki i Sprzętu Sanitarnego, HVAC, Podłóg, Płytek i Armatury), ANIMA (federacja włoskich stowarzyszeń przemysłu mechanicznego, inżynieryjnego i pokrewnych), AICARR (Włoskie Stowarzyszenie Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodnictwa).

www.mcexpocomfort.it

Organizator:
Reed Exhibitions Italia S.r.l.
Miasto:
Mediolan
Adres:
Start:
2018-03-13
Koniec:
2018-03-16