Nowa generacja jednostek wentylacyjnych Zehnder ComfoAir Q 350 charakteryzują się wysoką jakością wykonania, bardzo dobrym sprężem dyspozycyjnym, zaawansowaną automatyką oraz sprawnością. Stopień odzysku ciepła jest niezwykle wysoki i wynosi do 92%. Poza maksymalną energooszczędnością, jednostkę ComfoAir Q 350 charakteryzują takie walory jak: intuicyjne sterowanie – opcjonalnie również z użyciem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne, funkcja kontroli przepływu powietrza, prosta i elastyczna instalacja oraz nowy, znakomity design.

Nowa technologia wentylatorów

Dzięki innowacyjnej technologii wentylatorów, jednostka Zehnder ComfoAir Q 350 pracuje ciszej i jest bardziej energooszczędna od swojego poprzednika. Warto zauważyć, że już parametry poprzedniego modelu spełniały wymagania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NF 40 i restrykcyjne NF 15) – nowy model ComfoAir Q 350 – prezentujący jeszcze wyższy poziom sprawności oraz energooszczędności, będzie mógł być zatem stosowany z powodzeniem nawet w budynkach pasywnych. Zastosowana specjalna nakładka przepływowa FlowGrid optymalizuje przepływ powietrza do wentylatora i jeszcze bardziej redukuje hałas. Ponadto, wentylatory w jednostkach wentylacyjnych Zehnder ComfoAir Q spełniają najwyższe standardy technologii wentylacji i klimatyzacji.

Wyższy odzysk ciepła

Dzięki innowacjom technologicznym, Zehnder ComfoAir Q osiąga o 5% wyższy odzysk ciepła (nawet do 92%) przy zużyciu energii niższym aż o 10%. Modulowana nagrzewnica wstępna doskonale dostosowuje się do temperatury na zewnątrz, udostępniając wymiennikowi ciepła powietrze z zewnątrz o optymalnej temperaturze. To zapewnia pełne wykorzystanie odzyskanego ciepła. Ponadto należy wspomnieć, iż modulowany bypass kontroluje objętość powietrza poprzez adaptacyjny profil komfortu, uwzględniający różną percepcję temperatury przez ludzi. Na przykład, w słoneczny wiosenny dzień o temperaturze 15°C, do budynku doprowadzane jest zimniejsze powietrze niż w porównywalnym dniu jesienią.

Filtry

Wreszcie – nowa, opatentowana koncepcja filtra, która ma również pozytywny wpływ na klimat wewnątrz pomieszczeń. Dwa filtry znajdują się teraz na wlocie powietrza do jednostki. Oznacza to, że wszystkie wewnętrzne komponenty jednostki są od początku chronione przed zanieczyszczeniem. Dodatkowo, klapy o nowym profilu zapewniają 100% szczelność, a tym samym najwyższy możliwy poziom higieny w jednostce i w systemie dystrybucji powietrza. Sam materiał w filtrze jest jeszcze ciaśniej zintegrowany. Zwiększa to powierzchnię filtrów i zapewnia jeszcze lepszą ochronę.

Nowatorska funkcja kontroli przepływu

Bardzo szczególną funkcją, wynikającą z zaawansowanych dopasowań technologicznych, jest kontrola przepływu powietrza. Moduł sterowania zapewnia zrównoważony przepływ powietrza w budynku, umożliwiając jeszcze bardziej wydajne działanie systemu wentylacji. Kontrola przepływu zapewnia to przez ignorowanie krótkotrwałych, chwilowych oddziaływań (np. powiewów wiatru), unikając w ten sposób negatywnych efektów działania wentylatorów. System taki wymaga ciągłej zmiany, aby dostosować prędkość do nowych warunków przepływu.

Intuicyjna obsługa i montaż

Obsługiwanie Zehnder ComfoAir Q stało się jeszcze prostsze, osiągając nowy standard za pomocą intuicyjnego wyświetlacza lub prostego przełącznika trójpozycyjnego albo modułu z użyciem dedykowanej aplikacji dla urządzeń mobilnych. W opracowaniu jednostek wentylacyjnych Zehnder ComfoAir Q uwzględniono praktyczne aspekty montażu. Automatyczne ustawianie systemu, włącznie z objaśnianiem, instrukcjami krok po kroku, jak również końcowym autotestem, umożliwiają instalatorowi bardzo łatwe i szybkie uruchomienie systemu. Uwzględniono również lokalną sytuację na miejscu montażu jednostki. Połączenia głównych kanałów dystrybucji powietrza można łatwo zmienić z lewej strony na prawą w zaledwie kilku krokach. To daje instalatorowi większą elastyczność w przypadku nieoczekiwanych zmian przy uruchomieniu systemu.  Nowy „flagowy” produkt w asortymencie wentylacji Zehnder robi także znakomite wrażenie swoją całkowicie zmienioną obudową, która w nowej odsłonie spełnia również najwyższe wymagania odnośnie walorów estetycznych.

Poznaj nowe urządzenie!

Nowa jednostka Zehnder ComfoAir Q 350 będzie dostępna na polskim rynku w drugiej połowie 2016 roku, ale już  w dniach 1-2 marca, podczas Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja w Warszawie, będzie można zobaczyć urządzenie na stoisku Zehnder Polska (nr 62), możliwe będzie też oddanie głosu na to urządzenie w konkursie na Najciekawszy Produkt.