HF1 Rotronic

W ofercie firmy Rotronic AG (B&L International) pojawił się nowy ekonomiczny przetwornik wilgotności i temperatury typu HF1. Urządzenie przeznaczone jest do kontroli parametrów w kanałach wentylacyjnych (wersja kanałowa) lub w pomieszczeniach (wersja naścienna) w instalacjach HVAC.
Miernik, ze stopniem ochrony IP65, może pracować w zakresie wilgotności 5÷95% RH oraz w temperaturze 0÷50°C. Wyposażony jest w sensor typu Hygromer IN-1 standardowo montowany w większości urządzeń firmy Rotronic. Ma dostępne w różnych konfiguracjach wyjścia analogowe prądowe oraz napięciowe.
Parametry urządzenia można dowolnie zmieniać za pomocą oferowanego przez producenta oprogramowania HW4.

Przetwornik wilgotności i temperatury typu HF1 z sensorem typu Hygromer IN-1

Przetwornik wilgotności i temperatury typu HF1 z sensorem typu Hygromer IN-1

Każdy egzemplarz HF1 dostarczany jest z fabrycznym certyfikatem kalibracji. Kolejną zaletą jest możliwość późniejszej regulacji urządzenia autoryzowanego przedstawiciela szwajcarskiego producenta w Polsce – firmy B&L International.

 

Przetworniki CO2 i temperatury Rotronic

Firma Rotronic rozpoczęła produkcję nowej serii przetworników. Urządzenia oparte o technologię pomiaru NDIR przystosowane są do pracy w różnych warunkach. Mogą mierzyć
poziom dwutlenku węgla (CO2) lub poziom dwutlenku węgla i temperaturę (CO2 i T), a także poziom dwutlenku węgla, temperaturę i wilgotność (CO2, T i %RH).
Przetworniki z serii CF3 służą do pomiaru stężenia CO2  w biurach, salach wystawowych, teatrach, kinach. Pomiar CO2 możliwy jest w zakresie 0÷2000 ppm z dokładnością ± 30 ppm. Dostępne są wyjścia analogowe prądowe oraz napięciowe.
Do wyboru jest wersja z wyświetlaczem oraz możliwością alarmowania w przypadku przekroczenia określonego progu stężenia CO2.

Przetworniki dwutlenku węgla i temperatury CF3, CF8 oraz CP11

Przetworniki dwutlenku węgla i temperatury CF3, CF8 oraz miernik ręczny CP11


Przetworniki CO2 i temperatury z serii CF5 są stosowane głównie do kontroli warunków klimatycznych w inteligentnych budynkach. Umożliwiają pomiar stężeń w zakresie 0-3000 ppm, temperatury 0÷50°C. Urządzenia można montować naściennie oraz w kanałach. Dostępne są wersje z wyświetlaczem LCD lub bez.
Przetworniki z serii CF8 przeznaczone są do użytku w garażach podziemnych,  parkingach, tunelach. Mają standardowo wbudowywany wyświetlacz LCD i są przystosowano do montażu naściennego. Umożliwiają kontrolę CO2 w zakresie 0÷40000 ppm, z dokładnością ±200 ppm. Oferowane są z analogowym sygnałem wyjściowym (napięciowym lub prądowym) oraz dwoma wyjściami przekaźnikowymi. Dodatkowo mają możliwość komunikacji sieciowej przy użyciu protokołu MODBUS.
Nowością jest także ręczny miernik CP11 umożliwiający pomiar CO2, T i %RH. Urządzenie oblicza temperaturę tzw. mokrego termometru oraz punktu rosy. Miernik ma wyświetlacz LCD, interfejs cyfrowy i sprzedawany jest z darmowym oprogramowaniem komputerowym.

Poniżej do pobrania karty katalogowe przetworników Rotronic, w języku angielskim.