Od początku istnienia firma BerlinerLuft. prężnie się rozwija, a obecnie produkuje swoje wyroby w trzech zakładach produkcyjnych w Polsce, które stanowią znaczącą część Grupy Przedsiębiorstw BerlinerLuft. działającą w różnych częściach świata.

Celem działalności firmy jest tworzenie optymalnych, komfortowych warunków w każdym pomieszczeniu, np. w hotelach, na lotniskach, w biurach, halach przemysłowych, obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, obiektach sportowych. Produkty BerlinerLuft. przeznaczone są do wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń, służą do transportu, rozdziału oraz regulacji powietrza. Gama oferowanych produktów obejmuje wentylatory przemysłowe, konstrukcje spawane, kanały i kształtki wentylacyjne w wykonaniu okrągłym i prostokątnym, czerpnie, wyrzutnie ścienne i dachowe, przepustnice, tłumiki hałasu oraz przewody oddymiające XDuct®.

Firma realizuje indywidualne koncepcje, które łączą pojedyncze produkty, komponenty i urządzenia tworząc systemy dostosowane do indywidualnych potrzeb. Precyzję i dokładność wyrobów gwarantuje nowoczesna technologia oraz wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001.