Nowa generacja chłodzonych powietrzem agregatów będzie dostępna w wersji tylko do chłodzenia i odzysku ciepła od 80 kW do 700 kW mocy chłodniczej w warunkach nominalnych.

W porównaniu do poprzedniej serii R410A, sezonowy wskaźnik efektywności energetycznej (SEER) ma być poprawiony o 10%.

Dzięki swojej niższej klasie palności A2L, Daikin twierdzi, że R32 może być bezpiecznie stosowany w wielu aplikacjach, w tym systemach wody lodowej.

Nowa seria agregatów chłodniczych Daikin Applied będzie dostępna w dwóch wersjach wydajności (Silver i Gold), które można łączyć z trzema konfiguracjami dźwiękowymi (Standard, Low i Reduced) i zapewnia pełną personalizację wymagań projektowych.

Dostępna jest bogata lista opcji i akcesoriów, takich jak w pełni zintegrowany zestaw hydrauliczny do pracy ze stałym przepływem lub zmiennym przepływem oraz częściowy lub całkowity odzysk ciepła do produkcji ciepłej wody sanitarnej.

Nowa seria jest w pełni kompatybilna z platformą w chmurze Daikin On Site, która oferuje szereg zaawansowanych funkcji, w tym zdalny monitoring, optymalizację systemu i konserwację. Oferuje również standardową funkcjonalność w standardzie, umożliwiając zarządzanie maksymalnie czterema jednostkami w tym samym systemie bez potrzeby stosowania zewnętrznych urządzeń sterujących.

W przypadku bardziej złożonych instalacji firma Daikin Applied oferuje inteligentne sterowanie umożliwiające optymalizację zużycia energii w systemie oraz, w razie potrzeby, pełne dostosowanie rozwiązań sterujących do konkretnych potrzeb instalacji.

Daikin był pierwszą na świecie firmą, która wprowadziła klimatyzatory typu split z wykorzystaniem niższego czynnika chłodniczego GWP R32 w 2012 roku. Od tego czasu rozszerzyła ofertę o komercyjne klimatyzatory i pompy ciepła. Od grudnia 2017 roku firma Daikin sprzedała około 12 milionów jednostek R32 w ponad 50 krajach.

Źródlo: https://www.daikinapplied.uk/