Nowe systemy to:

  • Trane RTHDevo (agregaty chłodzone wodą 500 kW-1500 kW);
  • Sintesis (agregaty chłodzone powietrzem 300 kW-1500 kW);
  • Stealth™ (najcichszy agregat chłodzony powietrzem 500 kW-1050 kW);
  • Series E™ CenTraVac™ (kolejna generacja CenTraVac 2600 kW-14 000 kW);
  • Conquest (spiralne pompy ciepła i agregaty chłodzone powietrzem 20 kW-165 kW).

- Trane łączy wiodący na świecie produkt i badania rynku z rozwojem nowej technologii i rygorystycznym testowaniem produktów, aby zagwarantować Europie bogaty wachlarz niezwykle wydajnych agregatów” — powiedział Jose LaLoggia, menadżer generalny Trane w Europie. - Systemy te stworzono z myślą o efektywności cenowej i optymalnej sprawności energetycznej przy częściowym i pełnym obciążeniu, a także w zgodzie z najbardziej surowymi normami krajowymi i ocenami wydajności.

Trane RTHDevo - agregaty chłodzone wodą ze sprężarkami śrubowymi
Nowy RTHDevo to zintegrowany system, wykorzystujący technologię sterownika Tracer™ UC800. System jest dostępny w zakresie wydajności chłodniczej 500 -1500 kW. Cechuje się wysoką energooszczędnością. Przy obciążeniu chłodniczym 1300 kW system jest nawet o 34% bardziej efektywny niż inne agregaty (symulacja przeprowadzona we Frankfurcie w Niemczech). W skali rocznej oznacza to, zależnie od kosztów energii elektrycznej, nawet 5800 euro oszczędności. Do wysokiej efektywości przyczynia się też opatentowany parownik „Falling Film”. prostoa projektu i mniej części ruchomych zapewnia większą niezawodność, dopasowanie do obciążenia cieplnego i układ różnicowy do przemieszczania oleju

Trane Sintesis - agregaty chłodzone powietrzem ze sprężarką śrubową
Agregaty chłodzone powietrzem Trane Sintesis o wydajności od 300 kW do 1500 kW nadaje się do wszelkich zastosowań klimatyzacyjnych i chłodniczych. Przy 11 kombinacjach wydajność/akustyka, Sintesis jest w stanie obsłużyć szereg procesów związanych z klimatyzacją komfortu i procesami przemysłowymi. Mniejsza waga, większa efektywność względem  zajmowanej powierzchni oraz elementy składające się na niezawodność: skraplacz mikrokanałowy, opatentowany parownik Trane, nowe wentylatory EC i dyfuzory wentylatorów to cechy systemu. Sintesis wyposażone są w sterownik Tracer™ UC800 z interfejsem TD7 i 7-calowym ekranem dotykowym, zapewniając intuicyjną nawigację i rozbudowaną komunikację. Dodatkowo sterownik można z łatwością podłączyć do suchej chłodnicy („dry-coolera”), aby wykorzystać free cooling oraz funkcję „wytwarzania lodu” w celu dodatkowego chłodzenia, przy użyciu zasobników lodu w czasie szczytowych obciążeń.

Trane Series E™ CenTraVac - agregat odśrodkowy chłodzony wodą
Agregat CenTraVac serii E to agregat o dużej wydajności (o wydajności od 2600 do 14 000 kW) do zastosowań związanych z klimatyzowaniem dużych budynków handlowych. Jest on o 10% bardziej energooszczędny niż kolejny najlepszy agregat dostępny w tym zakresie (przy obciążeniu pełnym i częściowym. Agregat ten wykorzystuje alkenowy czynnik chłodniczy (HFO) o bardzo niskim potencjale GWP i opiera się na niskociśnieniowej wielostopniowej technologii i półhermetycznej konstrukcji o bezpośrednim napędzie. Niedawno otrzymał certyfikat Instytutu Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodzenia (AHRI — Air-Conditioning, Heating and Refrigeration Institute). Dodatkowo urządzenie posiada funkcję „wytwarzania lodu” w celu dodatkowego chłodzenia przy użyciu zasobników lodu w czasie szczytowych obciążeń.

Trane Conquest - spiralne pompy ciepła i agregaty chłodzone powietrzem
Agregaty o małej pojemności (o wydajności od 20 do 165 kW) Trane Conquest zaprojektowano jako jedne z najcichszych systemów, nawet do najbardziej wrażliwych na hałas zastosowań. Urządzenia dostępne w wersji tylko chłodzącej i odwracalnej pompy ciepła zapewniają zwiększoną wszechstronność. Monitorowanie urządzenia dostępne jest w 15 językach za pomocą nowego prostego sterownika Trane z wyświetlaczem LCD do zastosowań komercyjnych. Opcjonalny 7-calowy kolorowy ekran dotykowy umożliwia bardziej zaawansowane sterowanie i intuicyjną nawigację z prezentacją tendencji danych, dziennikiem alarmów i zdalnym monitorowaniem.

Trane Stealth™ - najcichszy agregat chłodzony powietrzem
Agregaty Trane Stealth (o wydajności od 500 do 1050 kW)  to połączenie efektywności  przy obciążeniu częściowym i pełnym oraz cichej pracy W agregacie tym zastosowano technologię AdaptiSpeed™ — połączenie sprężarki śrubowej z napędem bezpośrednim o określonej prędkości, silników z magnesami trwałymi oraz napędu o częstotliwości adaptacyjnej (AFD — Adaptive Frequency™ Drive). Cicha praca sprawia, że agregat można zastosować w budynkach o wysokich wymaganiach akustycznych - zarówno w nowych, jak i istniejących, zwłaszcza w instytucjach edukacyjnych i centrach danych.