W obliczu zbliżającej się zimy i obaw związanych z przerwami w dostawie prądu z powodu obecnego kryzysu energetycznego, Danfoss postanowił wnieść swój wkład poprzez obniżenie temperatury w lokalizacjach w całej Europie w zakresie od 3°C do 4°C. Lokalizacje obejmują fabryki, magazyny i biura w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Słowenii, Słowacji, Francji, Włoszech i Niemczech.

„Chociaż obniżenie temperatury w naszych zakładach nie rozwiąże kryzysu energetycznego, chcemy wszystkim podkreślić, jak ważne jest jak najefektywniejsze wykorzystanie ograniczonych zasobów w nadchodzącej zimie” – wyjaśnił prezes regionalny Danfoss North Europe, Kjell Strøm. „Wiele budynków sektora publicznego w całej Europie obniża ciepło, a my chcemy pójść w ich ślady. To niewielka akcja, ale może mieć wielki wpływ, jeśli wszyscy zmniejszymy zapotrzebowanie na energię”.

Mając na uwadze zdrowie swoich pracowników, konkretne środki są uzgadniane lokalnie. Na przykład w Danii Danfoss dąży do ogrzewania do 18ºC w swoich fabrykach i magazynach oraz 20ºC w biurach.

Danfoss obliczył, że obniżenie temperatury w samej Danii pozwoli zaoszczędzić równowartość ogrzewania nawet 100 gospodarstw domowych. „Liczba ta będzie oczywiście większa, gdy uwzględnimy wszystkie nasze lokalizacje w Europie Północnej” – twierdzi Kjell Strøm. „Na dłuższą metę musimy zacząć efektywniej wykorzystywać energię”.