Sterownik Enervent eAir dostępny jest w polskiej wersji językowej.  Sterowanie opiera się na trybach, które są kontrolowane za pomocą przejrzystego ekranu dotykowego (uruchamiane przez ikonki na wyświetlaczu). Tryby obejmują wszelkie potrzeby związane z wentylacją i są uruchamiane poprzez kliknięcie ikonki na wyświetlaczu.
Dostępne tryby, dostosowane do realnych potrzeb, to:

* Dom  » standardowy tryb pracy
* Poza domem  » wentylacja pracuje na niższej wydajności
* Przewietrzenie  » zwiększona wydajność przez określony czas
* Nadciśnienie  » przydatne przy rozpalaniu w kominku

W sterowniku eAir wprowadzono także tryb „Eko”, który maksymalizuje wydajność energetyczną centrali oraz tryb „Cichy”. Centrale rekuperacyjne ze sterownikiem eAir mogą być również montowane w biurach lub budynkach użyteczności publicznej, z wykorzystaniem trybu „biurowego”. W trybie tym urządzenie pracuje tylko w godzinach pracy biura, określonych w ustawieniach. W przypadku np. nadgodzin, dostępny jest tryb „Dodatkowy czas”. Dostępnych jest również wiele funkcji programatora czasowego. Przepływy powietrza nawiewanego i wywiewanego dla wszystkich trybów pracy są określane indywidualnie w trakcie konfiguracji jednostki. Urządzenie wyposażone jest w przyjazny dla instalatora kreator konfiguracji, który pozwala łatwo i szybko zainstalować centralę oraz poprawnie dopasować jej ustawienia do wymagań klienta.

Inne cechy sterownika:

* Zapisywanie danych - wykresy pracy i możliwość eksportu danych do programu Excel za pomocą portu USB;
* Prosty program instalacyjny “krok po kroku”;
* Kontrola wilgotności - sterowanie biegami wentylatorów w zależności od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczenia. Wbudowany jeden czujnik wilgotności;
* Kontrola CO2 - sterowanie biegami wentylatorów w zależności od poziomu stężenia CO2. Czujniki sprzedawane oddzielnie;
* Opcjonalna kontrola temperatury - kontrola na podstawie nawiewu, wywiewu lub temperatury w pomieszczeniu. Pomieszczeniowy czujnik temperatury sprzedawany oddzielnie;
* Stała kontrola ciśnienia w kanałach - czujniki sprzedawane oddzielnie;
* Odzysk chłodu dzięki obrotowemu wymiennikowi ciepła;
* Chłodzenie w nocy w sezonie letnim;
* Programator tygodniowy;
* Zdalne zarządzanie za pomocą specjalnego serwisu eAir Web;
* Stopień ochrony - IP20;
* Wyświetlacz dotykowy TFT 3,5";
* Wymiary (W x H x D) - 74 x 108 x 19 mm;
* Waga - 137 g (z baterią).

Podłączenie do płyty głównej kabla sieciowego umożliwia zdalne ustawianie parametrów centrali przez Internet. Zastosowanie gniazda karty pamięci oraz portu USB umożliwia aktualizację panelu sterowania, jak również rozbudowanie centrali o dodatkowe funkcje.

Lista polskich dystrybutorów znajduje się tutaj.

Źródło, fot. Ensto Enervent