W większych obiektach często występują różne protokoły i systemy sieciowe, więc system automatyki powinien obsługiwać je wszystkie. WAGO-I/O-SYSTEM 750 jest systemem niezależnym od typu sieci obiektowe. Nie tylko ułatwia to planowanie, ale i zapewnia projektantowi liczne możliwości tworzenia rozwiązań. 


Optymalna konstrukcja niezależna od rodzaju sieci
Do sterownika można podłączać moduły I/O, wchodzące w skład systemu, co pozwala na wygodną integrację do systemu najróżniejszego typu urządzeń. Modularność systemu pozwala podłączyć do jednego sterownika niemal dowolne kombinacje dwustanowych/analogowych modułów wejść i wyjść oraz modułów do specjalizowanych podsieci. Pozwala to na łatwy dostęp do poszczególnych podsystemów, utrzymanie prostej struktury oraz szybki czas reakcji, przy zachowaniu praktycznie nieograniczonej elastyczności.


Po prostu przez Internet
Dostęp do wszelkich niezbędnych danych możliwy jest przez sieć Ethernet. Zgodność ze standardami IT pozwala na tworzenie ekonomicznych rozwiązań komunikacyjnych w ramach sieci lokalnej i globalnej, bez konieczności budowania osobnej sieci dla BMS. Zintegrowany serwer WWW umożliwia wizualizację i obsługę przez standardową przeglądarkę

 

Biblioteki HVAC do dyspozycji, czyli łatwa konfiguracja automatyki
WAGO-I/O-SYSTEM 750 ma charakter „ready to use”, a więc nie wymaga żmudnego programowania. Do tego celu, WAGO zapewnia to m.in. bogata biblioteka HVAC, zawierająca zaprogramowane, standaryzowane makra systemowe dla wielu typowych zastosowań. Oprócz prostszych zadań, takich jak regulacja obiegu grzewczego czy przygotowanie ciepłej wody użytkowej, dostępne są również funkcje bardziej skomplikowane - regulacja kaskadowa z krzyżowym wymiennikiem ciepła i wentylatorem sterowanym falownikiem. Biblioteka dostępna jest przez stronę www WAGO. Użytkownik przed uruchomieniem systemu musi tylko skonfigurować odpowiednią aplikację – przypisać punkty danych i parametry urządzeń. Rozruch można przeprowadzić przez Internet. Wszystko to pozwala na znaczne obniżenie kosztów uruchomienia systemu i powtarzalność opracowanych, sprawdzonych rozwiązań. 

Warto dodać, że przyjęte rozwiązanie techniczne, tj. wielowtyki WINSTA®, obniżają koszty instalacji i pozwalają na przyspieszenie montażu.


Serwis i wsparcie techniczne
Na stronach internetowych WAGO, dotyczących techniki budynkowej, można znaleźć wszystkie ważne informacje na temat oferowanych wyrobów i usług. Oprócz katalogu online dostępne są także karty katalogowe, podręczniki, dokumentacja pomocnicza oraz opisy wyrobów. W ofercie firmy są też klasyczne szkolenia otwarte i zamknięte.