W dniu 13 października odbyła się gala Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, w ramach której zostały wręczone statuetki i dyplomy dla lauretaów IV edycji konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie". Firma Niczuk Metall-PL otrzymała nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorstwo. Konferansjerem gali był Marcin Prokop, a Małgorzata Ostrowska wraz z zespołem uświetniła część artystyczną wydarzenia.

Laureatami poprzednich edycji konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie" są m.in. Danone, ZEW Niedzica, Carlsberg Polska, Unilever, Mazowiecka Spółka Gazownictwa oraz PKN Orlen, LOTOS i Dolina Nidy.

Ideą przyświecającą organizatorom konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które w swojej działalności uwzględniają aspekt ochrony środowiska i podejmują liczne inicjatywy proekologiczne.

Odebrana nagroda jest dla firmy Niczuk Metall-PL niezwykle cenna, bo została przyznana przez niezależne grono ekspertów z zakresu ochrony środowiska. To także potwierdzenie, że przyjęta strategia rozwoju firmy uwzględniająca aspekt ekologiczny jest właściwa. Nagroda jest nie tylko źródłem ogromnej satysfakcji, ale przede wszystkim daje motywację do podejmowania kolejnych inicjatyw i działań w zakresie poszanowania środowiska naturalnego – powiedział Jakub Niczuk Prezes Zarządu Niczuk Metall-PL.

Każdego dnia firma Niczuk Metall-PL podejmuje starania aby działania firmy były odpowiedzialne wobec pracowników, kontrahentów i oczywiście wobec środowiska - lokalizacja firmy w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i jezior zobowiązuje.