Co roku z powodu zaczadzenia umiera kilkadziesiąt osób. Wiedza na temat właściwego dbania o system grzewczy jest wciąż tragicznie niska. Konsekwencje błędów w tym przypadku mogą kosztować życie.

Firma MK Systemy Kominowe bije na alarm mając nadzieję, że akcja edukacyjna "Nie dawaj czadu!" ma szanse uratować choć jedno ludzkie istnienie.

Podstawowym celem konkursu jest skłonienie użytkowników systemów grzewczych i wentylacyjnych do pogłębiania wiedzy w zakresie zapobiegania tragediom związanym z tlenkiem węgla (czad; CO), czyli do większej dbałości o własne bezpieczeństwo.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, które kiedyś mogą uratować im życie.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać trzy proste kroki:
1. Poszperać w sieci i znaleźć odpowiedź na zadanie konkursowe – Wymień co najmniej trzy działania, które uchronią Cię przed czadem.
2. Wysłać odpowiedź na adres e-mail: mkzary@niebieskiocean.pl
3. Polubić fanpage: www.facebook.com/MowimyoKominach

Na autorów najlepszych (i oczywiście poprawnych) odpowiedzi będą czekać następujące nagrody:
1. Autor najbardziej adekwatnej odpowiedzi otrzyma stację pogodową Conrad W232P, która nie tylko pokazuje najświeższe dane meteorologiczne, ale również umożliwia przeglądanie wybranych fotografii w cyfrowej ramce oraz czujnik czadu Kidde, który może nawet uratować życie
2. Autorzy trzech kolejnych odpowiedzi, które zostaną docenione przez jury otrzymają czujniki czadu Kidde.

Jury w swojej ocenie będzie brało pod uwagę poprawność odpowiedzi,  jej jakość, stopień zaangażowania w znalezienie najważniejszych działań, które mogą zapobiec tragediom spowodowanym przez czad.

Konkurs będzie trwał do 16 grudnia 2013 r., a jego wyniki zostaną ogłoszone do 31 grudnia br.

Udział w konkursie jest równoznaczny z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem konkursu "Nie dawaj czadu!"