Prawdziwie na miarę potrzeb i oczekiwań XXI wieku

Comfosystems Zehnder ComfoBox to taki „komfortozapewniacz” dla Twojego domu lub mieszkania. To urządzenie, które sprawia, że żyjesz w optymalnych warunkach, w odpowiedniej temperaturze otoczenia, a także oddychasz nawilżonym i świeżym powietrzem.

- To pompa ciepła i centrala wentylacyjna. W jednym, kompaktowym urządzeniu udało się połączyć niezbędną technikę, do prawidłowego funkcjonowania domu. Dba ono o ogrzewanie, chłodzenie, wentylację i podgrzewanie wody. Centrala wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu jest bardzo wydajna, a także innowacyjna i przyszłościowa – mówi Jerzy Stosiek, Dyrektor generalny Zehnder Polska, Sp. z o.o.

Nie możemy także nie wspomnieć o rzeczy szalenie istotnej, a mianowicie nowoczesnym i ponadczasowym designie, a także niewielkich rozmiarach. Podstawa urządzenia ma zaledwie 0,5m², zaś ze zbiornikiem cwu 1m².

Zehnder ComfoBox

Warto być Eko, modnie być Eko

Współczesny świat zmusza do zdroworozsądkowego podejścia i myślenia nie tylko sobie, ale także o nim. Warto zastanowić się, w jaki sposób zadbać o środowisko, z jak najmniejszym nakładem pracy, czasu i kosztów. Zehnder ComfoBox to nic innego jak inwestycja w przyszłość i środowisko.

- Szwajcarska precyzja i technologia umożliwiająca rozsądne korzystanie z odnawialnych źródeł energii, pozwalająca obniżyć zużycie paliwa węglowego i tym samym emisję CO2 – dodaje Jerzy Stosiek.

Nie można nie zauważyć, że dzięki niej wspierasz niezależność od międzynarodowego rynku gazowego i naftowego. Co istotne także, dzięki Zehnder ComfoBox możesz prawdziwie cieszyć się korzyściami, jakie daje szczelna izolacja budynku. Wentylacja opierająca się na ciągłym mechanicznym odzysku ciepła nie pozwala na straty energii, a jednocześnie odprowadza wilgoć i zapobiega powstawaniu pleśni. Warto o tym pamiętać, nie chcąc stracić na wartości nieruchomości i myśląc np. o ponownej jej sprzedaży na rynku wtórnym.

Miło oddychać świeżym powietrzem

Czy myślałaś o tym, ile czasu dziennie spędzasz na świeżym powietrzu, a ile w zamkniętych pomieszczeniach? Niestety, jak dowodzą badania, ponad 70% czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. I właśnie dlatego, świeże powietrze jest tak istotne dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Comfosystems Zehnder ComfoBox dostarcza nieprzerwanie świeże powietrze, redukuje straty ciepła przez wentylację, chroni przed hałasem i zanieczyszczeniami oraz co ciekawe zabezpiecza przed włamaniem. Dzięki czemu mamy lepszą koncentrację i jesteśmy bardziej efektywni.

Zdecydowanie łatwiej i prościej niż myślisz

Wydawać by się mogło, że Comfosystems Zehnder ComfoBox to skomplikowany kombajn technologiczny. Nic bardziej mylnego. Najistotniejszą jego cechą jest prostota działania i właściwie bezobsługowość. Wszystko po to, by zapewnić Ci najwyższy komfort, przy jak najmniejszym Twoim zaangażowaniu. Comfosystems Zehnder ComfoBox szanuje Ciebie i Twój czas. Centrala energetyczna Zehnder ComfoBox wraz z odpowiednim systemem dystrybucji powietrza i opcjonalnym gruntowym wymiennikiem ciepła Zehnder ComfoFond-L jest kompletnym system komfortowej wentylacji. Zasada jego funkcjonowania jest prosta i efektywna.

- Poprzez czerpnię zewnętrzną świeże powietrze dostaje się do systemu. Opcjonalny gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L wykorzystuje energię geotermalną do zmiany temperatury powietrza z zewnątrz. Moduł wentylacyjny w centrali Zehnder ComfoBox odzyskuje do 95% energii z odprowadzanego powietrza i przekazuje ją do powietrza doprowadzanego. Zaś kanałami dystrybucyjnymi systemu Zehnder ComfoFresh świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze doprowadzane jest do poszczególnych pomieszczeń, a powietrze zużyte odprowadzane jest na zewnątrz – tłumaczy, zasadę działania systemu, Jerzy Stosiek.

Pompa ciepla i centrala wentylacyjna w jednym urządzeniu, kompaktowa centrala Zehnder ComfoBox łączy fukcje ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i podgrzewania wody. Wydajna i energooszczędna wykorzystuje odnawialne źróła energii.

Centrala Zehnder ComfoBox to wynik wieloletniego procesu rozwoju, optymalizacji i udoskonalania. Decydując się na to rozwiązanie otrzymujesz w pełni satysfakcjonujący zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym produkt.