Kompaktowa kaseta jest dostępna w 6 mocach od 1,5-5,6kW, a dzięki nowemu, mocniejszemu nanoe™ X nadaje się idealnie do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach takich jak biura, kliniki weterynaryjne, restauracje czy supermarkety.

Nowa mini kaseta VRF jest pierwszą jednostką wewnętrzną firmy Panasonic, w której zintegrowano unowocześniony i bezobsługowy generator nanoe™ X Mark 3. Unowocześniona technologia wytwarza 48 bilionów rodników hydroksylowych na sekundę, 100 razy więcej niż oryginalny nanoe™. Rodniki hydroksylowe hamują rozwój zanieczyszczeń, w tym określonych bakterii i wirusów. Czyszczą i neutralizują zapachy zarówno w przypadku twardych powierzchni, jak i mebli tapicerowanych. Badania wykazały, że nanoe™ X może hamować rozwój wirusów nawet o 98,81% (badania przeprowadzone w przestrzeni o kubaturze 139 m³). Technologia ta może działać we wszystkich trybach urządzenia (ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja), poprawiając jakość środowiska 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nowa mini jednostka kasetonowa VRF wykorzystuje ją ponadto do wewnętrznego osuszania i czyszczenia, aby hamować rozwój pleśni wewnątrz urządzenia. Oczyszczanie wewnętrzne po zakończeniu pracy w trybie chłodzenia lub osuszaniamożna wstrzymać i wznowić w dowolnym momencie.

Dzięki kompaktowej i stylowej płaskiej konstrukcji panelu, mini kaseta VRF wkomponuje się niemal niepostrzeżenie w każde otoczenie. Wymaga głębokości sufitu wynoszącej zaledwie 250 mm, a wysokość widocznego panelu to zaledwie 30 mm. Dla zapewnienia najwyższego komfortu, mini kaseta VRF posiada niezależne sterowanie żaluzjami dzięki 4 silnikom, po jednym dla każdej żaluzji. Zapewnia to doskonałą dystrybucję powietrza bez jego bezpośredniego nawiewu, aby zmniejszyć uczucie zimnego przeciągu. Dodatkowo, pompka skroplin DC i wyłącznik pływakowy zostały udoskonalone w celu zmniejszenia hałasu i zwiększenia wydajności.

Ponadto jednostki posiadają wiele opcji łączności, aby użytkowanie urządzenia było proste, nieskomplikowane i intuicyjne. Obejmuje to scentralizowany inteligentny sterownik, CONEX firmy Panasonic, AC Smart Cloud i AC Service Cloud firmy Panasonic oraz VRF Smart Connectivity+.