Seria Etherea może pochwalić się najwyższą klasą energetyczną do A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia oraz super cichą pracą wynoszącą nawet 19dB(A).

Technologia nanoe™ X z nowym generatorem Mark 3 wytwarza gigantyczną ilość rodników hydroksylowych - 48 bilionów na sekundę. Rodniki hydroksylowe występują naturalnie w przyrodzie i mają zdolność ograniczania rozwoju wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii, a także czyszczą i neutralizują zapachy zarówno w przypadku powierzchni twardych, jak i mebli tapicerowanych,. Technologia nanoe™ X działa niezależnie od funkcji ogrzewania i chłodzenia, nawet gdy urządzenie pracuje w trybie wentylatora, zapeniając czystrze powietrze 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Urządzenia są również wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia, która wykorzystuje technologię nanoe™ X na filtrze, parowniku i wylocie powietrza.

W serii Etherea zastosowano także technologię Aerowings 2.0. Ta innowacyjna funkcja składa się z dwóch niezależnych elastycznych łopatek, które koncentrują przepływ powietrza w celu ogrzania lub schłodzenia pomieszczenia w jak najkrótszym czasie i pomagają równomiernie rozprowadzać powietrze w całym pomieszczeniu.

Nowe jednostki Etherea ZKE cechuje kompaktowa, wąska obudowa. Dostępne są w grafitowo-szarym, srebrnym i białym matowym wykończeniu, co pozwala na szeroki wybór pasujący do każdego wnętrza.

Dodatkowo, urządzenia są również wyposażone w łatwy w użyciu pilot zdalnego sterowania o ergonomicznej konstrukcji.

W standardzie urządzenia są wyposażone we wbudowane moduły Wi-Fi i zaawansowane funkcje inteligentnego sterowania, które są kompatybilne z wiodącymi asystentami głosowymi na rynku. Seria Etherea ZKE jest kompatybilna z aplikacją Panasonic Comfort Cloud, którą można łatwo skonfigurować za pomocą podanego kodu QR. Aplikacja umożliwia łatwe zarządzania wszystkimi funkcjami systemu za pomocą smartfona czy tabletu. Pozwala także na zwiększenie efektywności energetycznej i oszczędności kosztów dzięki możliwości zdalnego sterowania klimatyzatorami i monitorowania zużycia energii.

Seria jest dostępna w wersjach split oraz multisplit w mocach od 2,05 kW do 7,10 kW, a grafitowo-szare jednostki poszerzono o model 4,2 kW.