Climate Recovery (CRD) to izolowane kanały i kształtki przeznaczone do budowy systemów wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji, w całości wykonane z wełny szklanej o grubości 30 mm. Wewnątrz i zewnątrz kanały wyłożone są wzmocnioną folią aluminiową.

Systemy tych kanałów mogą zastąpić kanały stalowe o średnicach 125, 160, 200, 250, 315, a także wystąpić jako kanały protokątne o odpowiednich przekrojach.

Dzięki wykonaniu kanałów z wełny mineralnej i zastosowaniu przekroju sześciokątnego zamiast okrągłego można złożyć je na płasko na czas transportu - wówczas ponad 90 mb kanału (średnica 125) mieści się na jednej palecie. Po rozłożeniu przed montażem kanał wraca do wyjściowej formy, zapewniając niezmienne opory przepływu, a także szczelność i właściwości higieniczne.

Wykonanie z wełny mineralnej oznacza też bardzo dobre własności akustyczne. Naturalne tłumienie dźwięków (do 6 dB/m dla rury 125 mm i częstotliwości 250 Hz) oznacza konieczność stosowania mniejszej liczby tłumików. Dzięki temu instalacja jest prostsza i szybsza.

System kanałów uzupełniony jest o system kształtek zaizolowanych. Łączenie odcinków prostych odbywa się za pomocą metalowego nypla (klasa szczelności C, a przy zastosowaniu połączenia ze specjalną obejmą - klasa szczelności D). Kanały można łączyć także z kanałami stalowymi.
 
Rozwiązanie pozwala na szybkie i sprawne budowanie lekkich i wytrzymałych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Kanały dostarczane są w sztangach 2,35 m, a do potrzebnej długości można przyciąć je za pomocą jednego narzędzia (odpowiedniego noża).