Model na propan, Aquarea L, jest jednym z dwóch nowych modeli, które zostaną wprowadzone na rynek wiosną 2023 roku. Drugi model Aquarea K, będzie używał R32.

Nowe modele koncentrują się na poprawie wydajności energetycznej, a przeprojektowana konstrukcja obu jednostek zewnętrznych jest hermetycznie uszczelniona, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto seria K zachowuje połączenie czynnika chłodniczego między jednostką zewnętrzną a jednostką wewnętrzną, podczas gdy model L posiada połączenie hydrauliczne.

Nowa seria Aquarea L została zaprojektowana tak, aby zmaksymalizować właściwości czynnika chłodniczego R290, umożliwiając temperaturę wody wylotowej do 75°C nawet przy -10°C na zewnątrz. Według firmy Panasonic sprawia to, że nadaje się ona szczególnie do zastosowań renowacyjnych i zbiorowych, w których grzejniki wymagają wysokiej temperatury.

Obie generacje korzystają z obniżonego poziomu hałasu do -8dB(A) w poprzednich modelach. Oferują również wyższy poziom wydajności, oferując ulepszony SCOP do 5,12.

Koncentrując się na poprawie doświadczenia instalatora i użytkownika, najnowsze generacje będą dostarczane z nowym pilotem zdalnego sterowania dostarczanym w standardzie, który oferuje intuicyjną nawigację dla ułatwienia obsługi. Dostępny jest również opcjonalny drugi pilot zdalnego sterowania dla systemów dwustrefowych.

Systemy będą miały również możliwość inteligentnego sterowania i monitorowania zużycia energii.