Pompa ciepła IGLOO MultiTherma zdobyła Złoty Medal na jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targach ENEX, najważniejszej imprezie branży OZE w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane przez grono profesjonalistów i ekspertów z zakresu odnawialnych źródeł energii. W ostatnim czasie to już kolejna nagroda dla tego urządzenia, które zostało w całości opracowane przez inżynierów z małopolskiej spółki IGLOO ze Starego Wiśnicza.

IGLOO MultiTherma to linia propanowych, inwerterowych pomp ciepła typu powietrze-woda o konstrukcji monoblokowej, które mogą pracować w trybie ogrzewania i chłodzenia. Urządzenie jest przeznaczone do nowych i modernizowanych domów mieszkalnych, a także obiektów komercyjnych czy przemysłowych.

Pompa ciepła została stworzona w całości przez inżynierów i technologów IGLOO. Urządzenie charakteryzuje się jednym z najwyższych na rynku poziomów efektywności energetycznej (współczynnik COP 5,5). IGLOO MultiTherma została zaprojektowana do współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi i systemami elektroenergetycznymi (SG Ready). Dzięki temu urządzenie znacząco zwiększa tzw. autokonsumpcję. Oznacza to maksymalizację zasilania pompy ciepła darmową energią elektryczną z instalacji PV.

– Złoty Medal Międzynarodowych Targów ENEX to bardzo cenne wyróżnienie – mówi Robert Bialik, prezes zarządu IGLOO. – Zostało przyznane przez grono ekspertów i profesjonalistów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Nasza pompa ciepła zawdzięcza swoją wysoką efektywność energetyczną patentowanym rozwiązaniom z zakresu wykorzystania przyjaznego i bezpiecznego dla warstwy ozonowej czynnika chłodniczego R290 (propan) – podkreśla Robert Bialik, prezes zarządu IGLOO.

Konstrukcja pompy ciepła IGLOO MultiTherma pozwala również na tworzenie wysokowydajnych układów kaskadowych (zestawy współpracujących ze sobą pomp ciepła), które dostarczają energię do dużych budynków komercyjnych czy przemysłowych. IGLOO samodzielnie zaprojektowało do tego celu sterownik i stworzyło oprogramowanie zarządzające układem pomp ciepła. Przedstawiciele spółki zaznaczają, że pokazuje to, iż potencjał IGLOO wykracza daleko poza same konstrukcje pomp ciepła.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna prestiżowa nagroda dla IGLOO MultiTherma. Pierwszą był przyznany niedawno tytuł „Dobry Wzór” w kategorii Nowe Technologie. „Dobry Wzór” to najstarszy, istniejący od trzech dekad, polski konkurs wzorniczy. Jego celem jest promowanie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. Znak „Dobry Wzór” przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – jedną z najstarszych instytucji zajmujących się wzornictwem przemysłowym w Europie.

Działające w Starym Wiśniczu (województwo Małopolskie) firmy IGLOO i MILOO-ELECTRONICS pozyskały pod koniec ubiegłego roku znaczącego inwestora. Notowana na NewConnect JRHolding ASI S.A., wsparła firmy kwotą 40 mln zł. Celem inwestycji jest przyspieszenie rozwoju spółek, szczególnie w zakresie produkcji i sprzedaży rozwiązań obniżających koszty energii i redukujących poziom emisji CO2.

***
O IGLOO
IGLOO to jeden z wiodących polskich producentów urządzeń chłodniczych, agregatów inwerterowych i kogeneracyjnych dla branży spożywczej (markety i supermarkety), branży cukierniczo-piekarniczej oraz gastronomii. Spółka świadczy też usługi serwisowe, montażowe, modernizacyjne oraz wdraża nowe technologie monitoringu i zdalnego zarządzania urządzeniami chłodniczymi. Spółka istnieje od ponad 35 lat a jej produkty są obecne w 52 krajach na 5 kontynentach.
Więcej informacji:
www.igloo.pl