Najnowszy przemiennik częstotliwości Coolvert firmy Invertek Drives Ltd jest jednym z najmniejszych w swojej klasie, zapewniając producentom OEM możliwości zmniejszenia przestrzeni instalacyjnej i obniżenia kosztów produkcji. Ma również szeroki zakres pracy w od -20⁰C do +60⁰C, co czyni go idealnym do stosowania w wielu środowiskach.

Coolvert jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami silników, w tym z silnikami indukcyjnymi, silnikami z magnesami trwałymi PM, bezszczotkowymi silnikami prądu stałego BLDC, synchronicznymi silnikami reluktancyjnymi SynRM i silnikami o rozruchu bezpośrednim wzbudzanymi magnesami trwałymi PM Line Start o mocy od 1,5 kW do 11 kW. Zasiany jedno jak i trójfazowo.
Otwarta komunikacja ModBus RS485 zapewnia bezproblemowe połączenie z jakimkolwiek zewnętrznym sterownikiem stosowanym w agregatach chłodniczych, pompach ciepła lub wielu innych aplikacjach HVACR, umożliwiając producentom OEM swobodę wyboru komponentów, co pomaga obniżyć koszty produkcji.

Front o stopniu ochrony IP20 i część chłodząca w IP55 umożliwia jego montaż na panelu w taki sposób, że chłodzenie elektroniki mocy jest możliwe przez schłodzone powietrze skraplacza. Pozwala to producentom OEM wybrać najmniejszy rozmiar panelu sterowania elektroniką oraz pozbywanie się ciepła generowanego przez napęd i utrzymując odpowiedni stopień ochrony IP. Zalety Coolvert w podsumowaniu:

• opcjonalna łączność Bluetooth (przez Optistick Smart)
• wbudowana funkcja sekwensera uruchamiania sprężarki
• montaż na panelu
• wbudowany STO -bezpieczne odłączenie momentu obrotowego, zapewniające dodatkowe zabezpieczenie
• bezproblemowa łączność z dowolnym kontrolerem poprzez Modbus RTU
• wtykowe terminale sterujące i komunikacyjne
• szeroki zakres temperatur otoczenia od -20c do + 60c
• harmoniczne - zgodność z EN 61000-3-12 / EN 61000-3-2 bez dodatkowego wyposażenia
• powlekane płytki drukowane spełniają wymagania 3C2 IP20 - EN 60713-303
• odpowiedni do wszystkich typów silników: IM, PM, BLDC, SynRm, LSPM.

 

 


Invertek Drives Ltd zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elektronicznych napędów o zmiennej częstotliwości do sterowania silnikami elektrycznymi. Produkty Invertek Drives są sprzedawane na całym świecie w ponad 80 krajach przez sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów. Przemiennik częstotliwości Coolvert został zgłoszonydo konkursu Najciekawszy Produkt 2019.

Coolvert będzie można zobaczyć na stoisku nr 1 firmy Invertek Drives podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 5-6 marca 2019 w Warszawie. Głosy na produkty zgłoszone do konkursu oddają odwiedzający targi i seminaria.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się drugiego dnia Forum.