Nowością w ofercie Alnor Systemy Wentylacji regulatory przepływu powietrza wraz z kanałem ułatwiającym montaż i obsługę.

 

Regulatory CFR-PVC wykonane są z tworzywa PCV odpowiadającego klasie A1 (DIN 4102). Ich zadaniem jest zapewnienie stałego przepływu powietrza w instalacjach wentylacyjnych.

Kanały wentylacyjne z klapą rewizyjną IPR-DUCT pozwalają na łatwy i szybki montaż regulatorów oraz umożliwiają stały dostęp do nich.

 

Regulator stałego przepływu CFR-PVC samoczynnie dostosowuje przepływ objętościowy powietrza. Wraz ze wzrostem ciśnienia następuje samoczynne przymykanie przepustnicy i tym samym utrzymywanie stałego przeplywu. Regulator dedykowany jest do niskociśnieniowych (50 - 200 Pa) i średniociśnieniowych (150 - 600 Pa) instalacji zarówno w przewodach poziomych i pionowych.
Regulator może być stosowany zarówno w instalacji nawiewnej jak i wywiewnej. Element regulacyjny regulatora zawiera sprężynę ze stali nierdzewnej.
Regulator CFR-PVC wykonany jest z tworzywa PVC o odporności ogniowej M1. Regulator posiada uszczelkę z gumy EPDM zapewniającą szczelność między regulatorem a ścianka przewodu wentylacyjnego.

Klapa rewizyjna IPR-DUCT wyposażona jest w uszczelkę z gumy EPDM. Konstrukcja klapy rewizyjnej IPR-DUCT oraz uszczelka gwarantują idealne przylaganie jej powierzchni do powierzchni kanału. Dzięki temu wysoka szczelność jest zagwarantowana. Istnieje możliwość wykonania klap rewizyjnych IPR-DUCT w dwóch wersjach:

  • IPR-DUCT-C - klapa rewizyjna z zamontowanymi czterema zatrzaskami
  • IPR-DUCT-H - klapa rewizyjna z zamontowanymi dwoma zawiasami oraz dwoma zatrzaskami

Więcej w karcie katalogowej pdf