W ramach wsparcia dla polskiego rynku systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji WEG, globalny producent silników i napędów, ma na stanie pełny asortyment elektrycznych silników i napędów o zmiennej prędkości przeznaczonych do różnych zastosowań w branży. Magazyn w Skawinie dostarcza klientom produkty w zaledwie dwa dni robocze, a mieszczący się tam zespół specjalistów zapewnia kompleksowe wsparcie.

Bogaty wybór elektrycznych silników WEG obejmuje silniki komutowane elektronicznie (EC) oraz asortyment silników trójfazowych opracowanych specjalnie na potrzeby Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwsze z nich należą do linii WECM i mają za zadanie zapewnić niezawodność pracy systemom odprowadzania i wentylacji. WECM to linia silników elektronicznie komutowanych z magnesami trwałymi i zintegrowanym falownikiem. Zapewniają one niski wskaźnik zużycia energii w wielu zastosowaniach związanych z cyrkulacją powietrza oraz umożliwiają precyzyjną regulację prędkości.

Silniki WECM są dostępne w wersjach jedno- i trójfazowych z mocą do 7,5 kW. Wskaźnik wydajności IE6 – najwyższy na rynku – oznacza, że zapewniają one niższe zużycie energii oraz niższy koszt zakupu w porównaniu do silnika i falownika oddzielnie.

W instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji silniki WECM można zintegrować z wentylatorami osiowymi, promieniowymi i odśrodkowymi oraz centralami wentylacyjnymi. To pozwala producentom wentylatorów spełniać wymagania rozporządzenia komisji UE 327/2011 dotyczącego ekoprojektu dla wentylatorów napędzanych silnikiem elektrycznym o poborze mocy od 125 W do 500 kW.

„Naszym zdaniem, wysoka wydajność i wszechstronność silników EC sprawi, że w najbliższej przyszłości staną się one niezwykle popularne w branży HVAC” – wyjaśnia Kamil Rygiel, menedżer produktu w WEG Polska. „Dostęp do silników EC w Polsce jest utrudniony, ale WEG oferuje bogaty wybór tych urządzeń. Często są one dostępne w Skawinie od ręki, dzięki czemu klienci mogą liczyć na krótki czas dostawy”.

WEG dostarcza także W20 – niskonapięciowe silniki trójfazowe opracowane specjalnie dla rynków z Europy Środkowo-Wschodniej. Są zamknięte w wytrzymałej obudowie i uzyskują poziom wydajności IE3. Do wyboru są standardowe rozmiary ram od 80 do 355. Silniki W20 są dostępne na stanie magazynowym, a klienci z całego kraju mogą liczyć na dostawę w ciągu dwóch dni roboczych.

WEG ma w swojej ofercie także bogaty wybór napędów o zmiennej prędkości (VSD), które idealnie sprawdzają się w systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Przykładem jest wysokowydajny napęd CWF500 o mocy 0,25–175 KM, który pomaga kontrolować prędkość i moment obrotowy trzyfazowych silników indukcyjnych. Oferuje bezczujnikowe sterowanie wektorowe, sterowanie wektorowe z koderem lub sterowanie skalarne, sterowanie magnesem permanentnym, SoftPLC, dodatkowe funkcje PLC oraz funkcje bezpieczeństwa STO i SS1. Obsługuje również oprogramowanie Pump Genius dla dedykowanych funkcji pompowania, a także moduły PIM.

„Polski rynek systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dynamicznie się rozwija, a rozwiązania efektywne energetycznie są kluczem do jego zrównoważonego rozwoju” – dodaje Rygiel. „Bogaty wybór produktów WEG odegra kluczową rolę we wzroście tej branży w regionie”.

Za pośrednictwem nowo otwartego biura w Skawinie oraz zmotywowanego zespołu doświadczonych specjalistów WEG Polska jest w stanie wspierać lokalnych klientów na każdym etapie – od doboru przez zakup po obsługę sprzedażową.