Krakowska firma projektowo-wykonawcza CentroClima znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw według najnowszego rankingu „Pulsu Biznesu”. 11 marca 2019 r. w Warszawie, podczas uroczystej gali, przedstawiciele firmy po raz pierwszy odbiorą prestiżowe wyróżnienie – Super Gazelę Biznesu.

Nagroda przyznawana jest małym i średnim przedsiębiorstwom, które na tle konkurencji wyróżnia wyjątkowo dynamiczny rozwój. Aby spełniać główne kryterium konkursu, należy przez trzy kolejne lata osiągnąć stały wzrost obrotów i odnotować zyski. Od 18 lat autorem rankingu jest zespół analityków Coface Poland, który na zlecenie dziennika ekonomicznego „Pulsu Biznesu” odpowiada za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

– Tytuł Gazeli Biznesu to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Obecność w tak prestiżowym rankingu buduje wiarygodność naszej marki w oczach partnerów biznesowych oraz wpływa na nawiązanie kolejnych relacji i kontaktów handlowych. Jest to również swego rodzaju rekomendacja dla naszych przyszłych klientów, ale także gratyfikacja pracowników, którzy na co dzień wpływają na ciągły rozwój firmy. To świadectwo doskonałej kondycji przedsiębiorstwa i dobra wróżba na cały 2019 rok – dodaje Dawid Kozyra, Prezes Zarządu CentroClima.

Na liście Gazel 2018 CentroClima zajęła 272 miejsce w kraju, odnotowując w latach 2015-2017 wzrost przychodów o 206,88%. W rankingu województwa (małopolskie) firma uplasowała się na 25 miejscu. CentroClima od ponad 10 lat działa w sektorze branży HVAC.