Aktualności (Klimatyzacja)

Szczyt ONZ COP24 w Polsce

COP24, czyli 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach.

Premiera nowego serwisu internetowego Lindab Polska

Lindab Polska, producent i dystrybutor nowoczesnych produktów i uproszczonych rozwiązań dla budownictwa i wentylacji, zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej www.lindab-polska.pl.

Akademia Lindab - ruszyły zapisy na szkolenia

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wentylacji i klimatyzacji zapraszamy do udziału w kolejnym sezonie szkoleń w ramach Akademii Lindab.

Zatrzymano 5 ton nielegalnych czynników chłodniczych

W czerwcu 2018 w oddziale celnym Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni dokonano zgłoszenia do procedury dopuszczenia do obrotu przesyłki gazów cieplarnianych R134a oraz R404a o łącznej masie 5000 kg netto.

Uwaga: kradzieże R134a!

Rosnące ceny i niedobory na rynku niemieckim czynnika R134a doprowadziły do ​​tego, że butle z czynnikiem stały się wartościowm łupem dla złodziei.

List branży HVACR do Komisji Europejskiej

List do Komisji Europejskiej, wspierający unijnych producentów urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła, podpisało 11 instytucji branżowych.