Jeśli istnieje miejsce, w którym różnice są natychmiast widoczne, to właśnie w hali, która jest ogrzewana i wentylowana za pomocą urządzeń RoofVent®. Nie istnieją w niej irytujące przeciągi, ani szpecące kanały powietrza, które mogą zakłócać działanie przedsiębiorstwa i być utrapieniem, gdy wymagają okresowego czyszczenia. Jednostki wentylacyjne, ułożone w sposób zdecentralizowany i zamontowane na dachu hali, sprawdziły się tysiące razy na przestrzeni ostatnich dekad.

 

 

Na rynku pojawiła się najnowsza generacja RoofVent®. Pojedyncza obudowa urządzeń wentylacyjnych jest w stanie pomieścić jeszcze więcej, przynosi to oszczędności oraz jest przyjazna środowisku. Nowe urządzenie szwajcarskiego producenta oferuje wartość dodaną na każdym etapie: poczynając od efektywnego projektowania, prostego montażu, aż po bezawaryjną pracę i konserwację. W praktyce oznacza to, że urządzenia RoofVent® cechują się dużą wydajnością oraz niskim kosztem eksploatacji. Wartości te potwierdzają myśl, z którą podąża Hoval: odpowiedzialność za energię i środowisko.

 

Energooszczędność

W zależności o stopnia wilgoci powietrza odprowadzanego, wysoko wydajny płytowy wymiennik ciepła znajdujący się wewnątrz urządzenia RoofVent®, może osiągnąć odzysk ciepła nawet do 84%. Płytowy wymiennik ciepła, aż kipi rozwiązaniami wynikającymi ze specjalistycznej wiedzy Hoval.

Wysoko wydajne wentylatory EC są bezstopniowe i mogą się automatycznie regulować podczas pracy. W wyniku tego, objętość powietrza doprowadzanego jest zawsze dostosowana do bieżących zapotrzebowań, bez przetwarzania większej ilości powietrza. Dzięki temu nie zużywa się zbędnej energii. W przypadku zainstalowania wielu urządzeń, współdziałają one ze sobą aby ustalić, jaka powinna być ich moc wyjściowa – po raz kolejny pomagają oszczędzać energię.

 

 

Higieniczne i wytrzymałe

Nowy RoofVent® cechuje się nowoczesnym wyglądem oraz konstrukcją podwójnych ścianek. Sprawia to, że urządzenie jest niezwykle wytrzymałe i jednocześnie jeszcze lepiej zapobiega utracie ciepła. Dzięki swojej konstrukcji oraz dużym otworom rewizyjnym i konserwacyjnym, bardzo szybko i łatwo można je wyczyścić.

Nowa jednostka wentylacyjna kontrolowana jest systemem sterowania Hoval TopTronic®C. System ten jest obecnie stosowany we wszystkich nowych RoofVentach® i zastąpił poprzednio stosowany DigiNet. Urządzenie można również zintegrować z układem zarządzania budynkiem (BMS). W przypadku rozbudowy hali z łatwością można rozszerzyć zdecentralizowaną instalację wentylacyjną o kolejne komponenty.

 

Ekoprojekt i nowe regulacje UE

Czy projektowanie lub stosowane przez Ciebie jednostki wentylacyjne spełniają normy Ekoprojektu (2009/125/EC)? Czy są zgodne z wymaganiami dotyczącymi energooszczędności określonymi przez Unię Europejską w części 6 Dyrektywy dotyczącej produktów związanych z energią? Jeśli nie, pamiętaj, że pierwszy zbiór wymagań wchodzi w życie dnia 1 stycznia 2016 r., a drugi zbiór (bardziej rygorystyczny) dnia 1 stycznia 2018 r. Pamiętaj również, że nowy Roofvent® spełnia wszystkie ww. wymagania i bez żadnych obaw możesz go zacząć stosować w swoich projektach

 

Idealne narzędzie dla projektantów

Inżynierowie zajmujący się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, mają podwójny cel – wykonywać swoje projekty z wysoką precyzją i najwyższą skutecznością. Aby wspierać ich w realizacji tego zadnia, Hoval udostępnia dedykowane oprogramowanie HK-Select. Jest to narzędzie zawierające wszystkie dane techniczne wymagane przy projektowaniu jednostek wentylacyjnych RoofVent®. Można je pobrać teraz:

www.roofvent.hoval.com/pl/

 

W razie jakichkolwiek pytań specjaliści Hoval pozostają do Państwa dyspozycji:

www -> www.hoval.pl

e-mail -> info@hoval.pl

tel. -> 61 659 38 10