Jednostka odzysku ciepła montowana w ścianach Tempra, służy do wentylacji z odzyskiem ciepła pojedynczych pomieszczeń i pojawiła się w ofercie Vent-Axia w roku 2011.

Lo-Carbon Tempra przeznaczona jest do stosowania w łazienkach, toaletach i innych pomieszczeniach. Urządzenie montuje się w ścianie zewnętrznej pomieszczenia, w otworze o średnicy 100 mm, co pozwala na wymianę nieefektywnych wentylatorów, bez konieczności powiększania otworu, na ten dyskretny, działający nieprzerwanie, energooszczędny i jednocześnie oferujący odzysk ciepła i redukcję emisji CO2 produkt Vent-Axia.

Wydajność urządzenia, wraz ze zintegrowanym silnikiem DC Lo-Carbon™, przynosi znaczne oszczędności energii i pomoże obniżyć emisję dwutlenku węgla. Tempra jest w stanie odzyskać do 84% ciepła z powietrza.

Urządzenie dostępne jest ze sterownikiem ruchu, timerem lub higrostatem z regulacją trzech wydajności: 21 m³/h i 32 m³/h oraz 46 m³/h.

Tempra była niedostępna na naszym rynku, z uwagi na maksymalną szerokość ściany do 320 mm. Z nowym wymiarem do 460 cm wydaje się być to już osiągalne.

Dystrybutorem marki Vent-Axia w Polsce jest firma Centrum Klima S.A.

Źródło: Vent-Axia