Centrum Klima SA oraz UAB Salda w dniu 26 czerwca 2013 roku zawarły umowę o wyłącznej dystrybucji. Tym samym Centrum Klima została wyłącznym importerem produktów SALDA na polskim rynku.

Produkty marki SALDA są dostępne w ofercie Centrum Klima już od ponad 4 lat, pod własną marką: Vental System™. Od sierpnia 2013 cały asortyment central i wentylatorów Vental System™ będzie dostępny pod marką producenta: SALDA™.

- Dla naszych klientów wyłączna dystrybucja to także bardzo pozytywne zmiany. Zwiększy się dostępność central, gdyż powiększone zostaną stany magazynowe produktów SALDA w Polsce. Można się też spodziewać większej ilości szkoleń dla instalatorów i serwisantów tych central. Dodatkowo powstaje dedykowany serwis salda.centrumklima.pl, na którym publikowane będą wszelkie materiały poświęcone marce - mówi Tomasz Gruszka, dyrektor ds. marketingu, Centrum Klima SA.

O marce SALDA

UAB Salda to litewski producent central wentylacyjnych, wentylatorów i pomp ciepła, działający od ponad 20 lat. Marka SALDA oferuje szeroki wachlarz produktów od kompaktowych central o wydatkach od 200 m³/h, po centrale segmentowe o wydatkach nawet do 80.000 m³/h. Doskonałe wymienniki ciepła, okablowana automatyka oraz konkurencyjna cena sprawiają, że produkty te cieszą się dużym uznaniem w ponad 30 krajach i eksportowane są do Belgii, Szwajcarii, Rosji, Estonii, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Polski, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Austrii, Włoch, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Mołdawii, Holandii, Danii, Islandii, Turcji, Grecji, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Gruzji, Czech, na Węgry i Wyspy Owcze. SALDA oferuje urządzenia wentylacyjne dla dużych inwestycji przemysłowych i zakładów produkcyjnych, biur, kawiarni, hoteli, jak również indywidualnych gospodarstw domowych. Aktualnie UAB Salda jest największym producentem urządzeń wentylacyjnych wśród Państw Nadbałtyckich i jednym z największych na terenie Unii Europejskiej.

Produkty marki SALDA: centrale nawiewne OTA, VEKA, VEKA INT EKO; centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym RIS EKO; centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym RIS; centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym RIRS; akcesoria do central i inne produkty: w katalogu SALDA

SALDA centrale z odzyskiem ciepła