Tesco zastosuje technologię Aerofoil w swoich supermarketach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także przyjmuje technologię lodówek przyszłości Vortex firmy Aerofoil Energy, zapewniając oszczędność energii i emisji dwutlenku węgla w porównaniu z lodówkami ze szklanymi drzwiami.

Tesco łączy siły z brytyjską firmą technologiczną Aerofoil Energy, aby zmienić wydajność szaf chłodniczych w swoich sklepach dzięki zastosowaniu aerodynamiki pochodzącej z Formuły 1. Oprócz instalowania nagradzanych Aerofoils w swoich supermarketach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Tesco pójdzie o krok dalej, przyjmując technologię przyszłościowych lodówek Vortex firmy Aerofoil Energy, zapewniając oszczędności energii i emisji dwutlenku węgla w porównaniu z lodówkami ze szklanymi drzwiami.

Lodówki z otwartym frontem są dużym konsumentem energii w supermarketach. Aerofoil - technologia Aerofoil Energy - wykorzystuje aerodynamikę opracowaną przez Williams Advanced Engineering, aby efektywniej kierować zimne powietrze z przodu lodówki. Powoduje to znacznie mniejsze straty zimnego powietrza z urządzenia, co skutkuje mniejszym zużyciem energii, mniejszą emisją węgla i cieplejszymi przejściami w sklepach. Zastosowanie Aerofoils może co roku zaoszczędzić równowartość miesięcznej krajowej emisji CO2 z miasta wielkości Manchester.

Vortex to projekt technologii lodówki przyszłości firmy Aerofoil Energy. Wykorzystując zaawansowane modelowanie obliczeniowej dynamiki płynów z partnerem technicznym Williams Advanced Engineering, technologia Vortex firmy Aerofoil Energy zapewnia zwiększoną poprawę energii i temperatury w chłodziarkach, zarówno w istniejących, jak i nowo budowanych szafach.

Paul McAndrew z Aerofoil Energy powiedział: „Wprowadzenie płatów Aerofoil w całym osiedlu wielkości Tesco będzie miało namacalny wpływ na zużycie energii na poziomie krajowym i potwierdza, że ​​Aerofoil Energy jest najlepszym wyborem dla najnowocześniejszych technologii. Ale to tylko połowa historii - zastosowanie naszej technologii Vortex w nowych szafach Tesco wyznaczy nowy standard wydajności energetycznej i temperaturowej ogólnie w chłodnictwie supermarketów ”.

Aerofoil są produkowane w Wielkiej Brytanii z aluminium w 100% z recyklingu, które samo w sobie jest materiałem w pełni nadającym się do recyklingu. Ogólnie rzecz biorąc, przyjęcie Aerofoil zapewnia detalistom znaczące korzyści z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju i znacząco przyczyni się do realizacji celów Tesco w zakresie ochrony środowiska.

 

Fot. Williams Advanced Engineering