Sprawdzanie instalacji chłodniczych
Aby system chłodniczy mógł funkcjonować prawidłowo, należy kontrolować ciśnienie oraz temperaturę przegrzania i dochłodzenia. Ponadto, konieczne jest zagwarantowanie szczelność systemu, a w przypadku ewentualnych przecieków instalacji musi być możliwość ich łatwej i precyzyjnej detekcji.
 
Elektroniczna oprawa zaworowa testo 557 Bluetooth do systemów chłodniczych i pomp ciepła.
Nowe, profesjonalne rozwiązanie pomiarowe do codziennej pracy przy diagnostyce i konserwacji instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych i pomp ciepła. Jest to czterozaworowa oprawa, wyposażona w wytrzymałe sensory ciśnienia do 60 bar po stronie niskiego i wysokiego ciśnienia, umożliwiające szybkie podłączenie do instalacji za pomocą uniwersalnych węży chłodniczych.
 • Kalkulacja temperatury przegrzania i dochłodzenia w czasie rzeczywistym.
 • Precyzyjna sonda do pomiaru próżni.
 • Mobilna aplikacja do monitorowania i raportowania na miejscu pomiaru.
 • Aktualizacja czynników chłodniczych za pomocą mobilnej aplikacji + bluetooth.

Dodatkową zaletą nowej oprawy jest możliwość przeprowadzenia precyzyjnego testu szczelności z równoczesną kompensacją temperatury.

 

 

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550 Bluetooth do systemów chłodniczych i pomp ciepła.

Niezawodne narzędzie do codziennej pracy na systemach chłodniczych i pompach ciepła. Solidna 2-drożna bateria zaworów pozwala na szybkie i wygodne dokonywanie pomiarów. Zintegrowana mobilna aplikacja otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości i pozwala na efektywną analizę i dokumentację danych na miejscu pomiaru. Za pomocą Bluetooth użytkownik może odczytywać wyniki pomiarów również na smartfonie lub tablecie, dzięki czemu praca staje się jeszcze łatwiejsza. Dodatkowo użytkownik może przygotować i przesłać raport bezpośrednio z miejsca gdzie był dokonywany pomiar.

 

Kalkulacja temperatury przegrzania i dochłodzenia w czasie rzeczywistym.
 • 2-drożna bateria zaworów.
 • Mobilna aplikacja do monitorowania i raportowania na miejscu pomiaru.
 • Aktualizacja czynników chłodniczych za pomocą mobilnej aplikacji.

 

Sondy Smart - zestaw specjalnie dla chłodnictwa

Profesjonalny zestaw służący do pomiaru ciśnienia czynników chłodniczych, kontrolowany jest za pomocą urządzeń mobilnych z zainstalowana aplikacją “testo Smart Probes App”. Wykorzystując SmartSondy podczas codziennej pracy, w prosty sposób można rozwiązać wiele problemów występujących w systemach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Wszystkie niezbędne informacje takie jak: temperatura parowania i kondensacji, przegrzanie oraz dochłodzenie czynnika, dostarczane są za pomocą aplikacji mobilnej, która kalkuluje te parametry automatycznie.

Zalety:

 • Niskie straty czynnika chłodniczego dzięki bezpośredniej możliwości podłączenia sondy do układu (brak węża pomiarowego).
 • Szybka i prosta instalacja na przyłączu ciśnieniowym.
 • Wygodna praca na dużych systemach dzięki bezprzewodowej komunikacji sond z urządzeniem mobilny.
 • Automatyczne obliczanie temperatury parowania i kondensacji za pomocą aplikacji mobilnej.

 

Źródło i zdjęcia: Testo.