Wszystkie prezentowane kurtyny marki STAVOKLIMA posiadają deklarację zgodności CE.

 

Ekonomia, czyli kurtyny COMMERCE
Kurtyny COMMERCE to urządzenia z nagrzewnicą elektryczną, wodną lub „zimne” bez podgrzewu powietrza, dostępne w modułach o długościach 1,0; 1,5; 2,0 m, do montażu poziomego. Urządzenia z wymiennikami wodnymi standardowo wyposażone są w filtry EU2. Obudowy lakierowane są na kolor RAL 9010. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez wbudowany regulator lub pilot zdalnego sterowania. Kurtyny te przeznaczone są do stosowania w bankach, sklepach, centrach handlowych oraz obiektach usługowych i są dostępne od ręki.

Komfort, czyli kurtyny ECON-C
Kurtyny ECON-C to urządzenia przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych z nagrzewnicą elektryczną czy wodną lub „zimne” bez podgrzewu powietrza, dostępne w modułach o długościach 1,0; 1,5; 2,0 m. Nowością w kurtynach ECON-C jest możliwość zastosowania sterownika DITRONIC, który w standardzie umożliwia podłączenie urządzeń do systemu BMS. Obudowy lakierowane są na kolor RAL 9010, na zamówienie możliwe jest lakierowanie na dowolny kolor z palety RAL. Kurtyny ECON-C przeznaczone są do stosowania w bankach, sklepach, centrach handlowych oraz obiektach usługowych.

Nowoczesny wygląd, czyli kurtyny TUBEX-XL – seria Designer Collection
Kurtyny powietrzne TUBEX-XL to konstrukcja w serii TUBEX, przeznaczona do montażu pionowego. Urządzenia mają zasięg strumienia powietrza 3,5 m i są dostępne w dwóch wysokościach: 2,2 i 2,5 m w wersjach z nagrzewnicą wodną, elektryczną oraz jako kurtyny „zimne” bez wymiennika. Obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej, lakierowanej na dowolny kolor z palety RAL. Na atrakcyjny wygląda kurtyn dodatkowo wpływają lamele kratki wylotowej, lakierowane na kolor inny niż obudowa. Znajdują zastosowanie w bankach, hotelach, galeriach handlowych, centrach konferencyjnych i wystawowych oraz obiektach użyteczności publicznej.

Regulacja pracy kurtyn serii ECON-C oraz TUBEX odbywa się za pomocą intuicyjnego sterownika ECON (dwa stopnie mocy grzewczej, trzy stopnie prędkości wentylatora) lub multifunkcyjnego procesorowego sterownika DITRONIC, umożliwiającego regulację za pomocą BMS lub pilota zdalnego sterowania. Sterownik ten wyposażony jest w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, na którym wyświetlane są informacje, dotyczące wszystkich funkcji oraz parametrów pracy kurtyn. Dzięki regulatorowi, praca kurtyny jest zautomatyzowana - sterownik w oparciu o szereg czujników dostosowuje pracę kurtyny do aktualnych warunków panujących w strefie drzwiowej. Pracę kurtyn można uzależnić od położenia drzwi, temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz temperatury zewnętrznej. Dzięki funkcji opóźnienia czasowego następuje dobieg wentylatora po wyłączeniu grzałek.

 

Dobór kurtyn Stavoklima ułatwia intuicyjny program Ratus II (więcej o nowych funkcjach).


Kurtyny S
IRION-A – seria ekonomiczna
VENTIA wprowadza też na rynek kolejną serię kurtyn marki HAVACO. SIRION-A są urządzeniami bez podgrzewu powietrza, czyli tzw. kurtynami „zimnymi”. Mają zasięg strumienia powietrza do 3,0 m i dostępne są w modułach o długościach 1,0; 1,5 i 2,0 m. Front urządzenia oraz kratka czerpna wykonana są z aluminiu. Wysokowydajne wentylatory - wyważone dynamicznie i statycznie -  zapewniają dużą prędkość oraz wydatek powietrza, co przekłada się na wysoką skuteczność zabezpieczenia otworów drzwiowych przed napływem powietrza zewnętrznego.

Kurtyny SIRION-A sterowane są z wbudowanego regulatora lub pilota zdalnego sterowania. Estetyczna obudowa w kolorze „silver metalic” oraz łatwość prac instalacyjnych (dzięki zintegrowanej płycie montażowej) sprawia, że kurtyny są korzystnym rozwiązaniem do ochrony pomieszczeń klimatyzowanych w budynkach pracujących w systemie całodobowym takich, jak banki, hotele, biurowce, lokale usługowe, supermarkety. Możliwość montażu kilku kurtyn nad szerszymi otworami i sterowanie ich z jednego pilota zdalnego sterowania pozawala również na ochronę szerszych wejść, np. do chłodni lub mroźni. Urządzenia wyróżniają się atrakcyjną ceną i dostępnością od ręki (magazyn Ventia). Transport na terenie Polski wliczony jest w cenę kurtyny.

Źródło, fot. Ventia