Co innego nawet najciekawsze opowieści, a co innego móc osobiście zobaczyć ponad 40 tys. m2 jednej z najnowocześniejszych fabryk central wentylacyjnych (Komfovent), wysoko zautomatyzowany park maszynowy, zajrzeć do działu Badań i Rozwoju z kadrą ponad 50 inżynierów, poznać autorski proces budowy wysokosprawnych obrotowych wymienników ciepła i generalnie cały cykl produkcji. To zawsze pozostawia duże wrażenie na klienta. Jak powiedzieli po wizycie:

„Komfovent skupia się na udoskonalaniu i rozwoju swoich produktów (central wentylacyjnych), na zaawansowanej automatyce,  natomiast ich wyposażenie w konkretne akcesoria pozostawia renomowanym, wyspecjalizowanym dostawcom tj. EBM-Papst i Ziehl-Abbeg. Widać w tym podejściu jakość i wiarygodność.”

„Wrażenie robi sama organizacja pracy. Ten porządek i ład. Nie ma miejsce na przypadek. Wszystko co dzieje się na hali jest jasno zorganizowane. Każda osoba zna swoją rolę i wie co ma robić”.

„Choć znam Komfovent długo, to będą w fabryce,  osobiście zobaczyłem jak bardzo szeroka jest gama oferowanych urządzeń. Stanąć przy ponad obrotowym wymienniku – to jest ten moment, gdy każdy z nas mówi „WOW”.

„Byłem już w kilku fabrykach ale nie widziałem jeszcze tak „otwartego” wobec nas producenta. Mogliśmy zajrzeć wszędzie, zobaczyć każdy etap produkcji, nawet zazwyczaj ukrywany dział testowania produktów – laboratorium. To było super.”

Wizyta w fabryce nie jest jedynym punkt programu. Uczestnicy odkryli imponującą wielkością i architekturą wileńską starówkę,  zwiedzali zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach, posmakowali doskonałego jedzenia, wybornego piwa Svyturys, czy wykwintnych wódek i nalewek.

 

O KOMFOVENT

Producentem central KOMFOVENT jest litewska firma AMALVA, lider w produkcji urządzeń wentylacyjnych w północno-wschodniej Europie. Fabryka mieści się na przedmieściach Wilna w obiekcie, który w 2012 roku został rozbudowany do imponującej powierzchni ponad 40.000 m2. Obecnie, roczna produkcja sięga ponad 20.000 urządzeń, które eksportowane są do blisko 30 krajów Europy, w tym do Skandynawii, Niemiec, Polski.