Moduł komunikacyjny PING2 to najnowsza generacja znanego na rynku zestawu PING Komfovent. PING 2 przeznaczony jest do zdalnego sterowania centralami wentylacyjnymi Komfovent Domekt i Komfovent Kompakt za pośrednictwem lokalnej sieci komputerowej lub Internetu. PING2 jest już w ofercie Ventia.

Nowy moduł uzupełniono o zintegrowany serwer WWW, który umożliwia nie tylko sterowanie i monitorowanie pracy urządzenia, ale również zmianę ustawień sieciowych komputera. Użytkownicy nie muszą już dbać o instalację oprogramowania i jego odpowiednią konfigurację, aktualizacje i inne ustawienia - po podłączeniu do urządzenia modułu PING 2 wszystko odbywa się automatycznie. Dzięki PING2 centrala wentylacyjna może być kontrolowana i sterowana za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze lub w smartfonie.

ping2

Moduł PING2 jest wykorzystywany w komunikacji zdalnej w centralach Konfovent z automatyką C4 (C4Plus) lub C3. W nowych centralach Komfovent Verso wprowadzana jest nowa automatyka C5, która nie potrzebuje do komunikacji zdalnej modułu sieciowego PING2.

Moduł sieciowy PING2 działa w oparciu o protokół komunikacyjny MODBUS i ma dwa złącza – Ethernet oraz RS-485. Posiada on zintegrowane oprogramowanie dzięki czemu nie są konieczne dodatkowe programy. Program jak i instrukcja dostarczane są wraz z modułem sieciowym.

Możliwości modułu PING2:

  •     komunikacja po protokole MODBUS;
  •     złącze Ethernet, RS-485; dodatkowo możliwość wpięcia panelu sterowania;
  •     wizualizacja oraz kontrola nad pracą urządzenia;
  •     możliwość zmiany ustawionych parametrów poprzez przeglądarkę internetową a także smartfona.