Vilpe Cicha Kuchnia = okap + kominek dachowy + przejście dachowe

Nawet najbardziej ciche i nowoczesne okapy kuchenne nie są w stanie zapewnić takiego komfortu, jaki daje połączenie wentylatora Vilpe® z okapem bezsilnikowym: funkcję silnika w okapie przejął silnik w wentylatorze dachowym połączony z okapem za pośrednictwem kanałów wentylacyjnych. 

kologiczne wentylatory Vilpe® wykorzystane w koncepcji „Vilpe Cicha Kuchnia” wyróżnia ultra lekka konstrukcja (obudowa zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu) i duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. Działają one bez zarzutu w temperaturach arktycznych i tropikalnych. Nowością w tej grupie jest energooszczędny wentylator Vilpe® Eco z silnikiem stałoprądowym EC, który oprócz mniejszego poboru prądu charakteryzuje się również cichszą pracą oraz wysoką wydajnością.

VILPE Cicha Kuchnia to zestaw składający się z 3 części: bezgłośnego okapu (np. SAVO CH-5206-B), wentylatora dachowego (np. Eco190P) i przejścia dachowego (np. Classic 2K).

 Zaletami rozwiązania Vilpe Cicha Kuchnia są:

- unikalne rozwiązanie gwarantujące bezgłośną pracę okapu wykorzystujące wentylatory dachowe z najwyższej jakości polipropylenu,

- wyciąg o wyjątkowej skuteczności dzięki dużej wydajności wentylatora dachowego,

- system prosty w montażu, do wykorzystania zarówno w nowych jak i modernizowanych tradycyjnych instalacjach wentylacyjnych,

- rozwiązane dostępne dla każdego rodzaju pokrycia dachowego i średnicy przewodu wentylacyjnego,

- szeroki wachlarz kolorystyczny.

Dystrybutorem marki VILPE w Polsce jest Lindab Sp. z o.o.