Firma MAICO opracowała i wdrożyła inteligentne rozwiązanie radiowego sterowania wentylacją MAICO Smart, szybkie i proste w montażu, do zastosowań w domach jedno- i wielorodzinnych, mieszkaniach, obiektach handlowych i biurach o powierzchni do 140 m2.

EnOceanW wentylatorach ECA 100 ipro RC lub ECA 100 ipro RCH produkowanych przez Maico dostępna jest technologia radiowa EnOcean.

Wentylatory ECA 100 ipro RC/RCH charakteryzuje ponadczasowe, stylowe wzornictwo pozwalające na dopasowanie urządzenia do każdego wystroju wnętrza, niewielkie zużycie energii i możliwość programowania wentyylacji wyciągowej dla własnych potrzeb.

ECA 100 ipro RC i RCH posiadają zintegrowane odbiorniki radiowe. ECA 100 ipro RCH dodatkowo posiada sterowanie zależne od wilgotności. Obydwa wentylatory wyciągowe ECA 100 ipro mają wydajność powietrza do 92 m³/h i stopień ochrony IP X4.

ECA 100 ipro RC/RCH

ECA 100 ipro RC/RCH

W linii MAICOsmart dostępny jest także sterowany drogą radiową, zawierający wbudowany odbiornik radiowy 868 MHz bazujący na technologii EnOcean, wkład wentylatora ER RC z pokrywą i filtrem do montażu w obudowie podtynkowej (IP X5). ER RC trzy stopnie wydajności powietrza (35 m³/h, 60 m³/h, 100 m³/h), urządzenie cechuje cicha praca, szybki montaż i nieskomplikowana wymiana filtra.
 

ER RC

ER RC

Do bezprzewodowego sterowania wentylatorami ECA 100 RC/RCH i ER 100 RC służy natynkowy panel radiowy sterowania RLS RC, zasilany na baterie litowe AA 3,6 V, o wymiarach 94 x 153 x 20 mm. Na sterowniku RLS RC można wybrać stopnie wentylacji od 1 do 3 - od niskiego, na czas nieobecności mieszkańców w ciągu dnia do wysokiego, dla szybkiej wymiany powietrza.
 

RLS RC

RLS RC

Naścienny łącznik radiowy DS RC do bezprzewodowego włączania wentylatorów MAICOsmart - do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować przewodu sterującego. DS RC może być stosowany przenośnie, nie wymaga baterii, może być przykręcany do powierzchni albo też naklejany na powierzchniach szklanych.
 

DS RC

DS RC

System do regulacji i kontroli wentylacji MAICOsmart nie wymaga opracowania projektu, nie wymaga regulacji. Układ sterowania nie wymaga podłączenia kabla zasilającego. Kanały wentylacyjne nie muszą być układane przez co idealny do przebudowy i rozbudowy. Liczba użytych komponentów zależy od wielkości mieszkania. MAICOsmart spełnia wymagania zgodnie z normą DIN 1946-6. System może być również dostosowany do istniejących instalacji zgodnie z normą DIN 18017-3.

Film Maico na temat MAICOsmart:

 

 

MAICO Poland