Hybrydowy wentylator MAGHybrydowy wentylator MAG świetnie spełnia rolę wentylacji mechanicznej połączonej z wentylacją grawitacyjną.
Hybryda ta występuje w wariancie o wydajności 400 m3/h i 260 m3/h z dwubiegowymi silnikami elektronicznie komutowanymi, charakteryzującymi się bardzo niskim poborem mocy 27/12 Wat.

Zasadniczo wentylatory dachowe MAG-200 są przeznaczone do bezpośredniego wyciągu powietrza z pomieszczeń sanitarnych, typu WC, kuchnia, łazienka.

Średnica wlotu nasady hybrydowej wynosi 200 mm, co pozwala montować urządzenie na zwieńczeniu komina wentylacyjnego wykonanego z różnych kanałów wentylacyjnych: blachy ocynkowanej, przewodów spiro, bloczków wentylacyjnych czy też kanałów z PCV.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt niskiego poziomu ciśnienia akustycznego, który nie powoduje uciążliwości na zewnątrz pomieszczenia wentylowanego.

MAG - parametry techniczne:

 

MAG - parametry techniczne


 


Konstrukcja wentylatora
Wentylatory hybrydowe MAG-200 wykonywane są z materiałów, których dobór spełnia wymagane warunki eksploatacji oraz zabezpiecza wentylator na oddziaływania atmosferyczne.
Główne elementy obudowy wykonane są z laminatu poliestrowo-szklanego trwale barwionego w procesie technologicznym.
Wylot wentylatora zabezpieczony jest siatką z prętów stalowych malowanych proszkowo na kolor czarny.
Kolor - dowolny wg palety RAL:
 

RAL MAG

 

Wirnik
Wirnik wyrównoważony dynamicznie. Jakość wyrównoważenia (Q 2.5 - VDI-2060). Wirnik osadzony jest bezpośrednio na czopie silnika i zabezpieczony zespołem krążka dociskowego z podkładką.

Silnik
Wentylatory hybrydowe MAG-200 napędzane są silnikami jednofazowymi elektronicznie komutowanymi o niskim współczynniku zainstalowanej mocy. Silniki mocowane są do ramy nośnej śrubami.
Silnik napędowy wentylatora przeznaczony jest do zasilania z przemysłowej lub mieszkalnej sieci zasilającej o napięciu U=230 V. Silnik nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, wyposażony jest w wewnętrzne zabezpieczenie prądowe.


Montaż
Wentylator hybrydowy MAG-200 przystosowany jest w swojej konstrukcji do montażu na typowej podstawie dachowej typ B/I-200. Istnieje również możliwość montażu nasady na pokrywach nietypowych wg potrzeb inwestora.
Możliwość podłączania wentylatora do sieci kanałów wentylacyjnych powinna być każdorazowo analizowana w celu określenia punktu współpracy wentylatora z siecią, co limituje osiągnięcie wymaganych krotności wymian powietrza. Parametry przepływowe wentylatora określają jego charakterystyki przepływowe.

Kabel zasilający w wentylatorach MAG:

Kabel zasilający w wentylatorach MAG

 

Montaż wentylatora MAG do podstawy dachowej:

Montaż wentylatora MAG do podstawy dachowej:

Więcej:
w karcie MAG pdf
oraz na stronach internetowych Uniwersal Sp. z o.o.:
Hybrydowy wentylator dachowy MAG-200/AC
Hybrydowy wentylator dachowy MAG-200/EC