Nowy Hybrid VRF został zaprojektowany w celu obniżenia kosztów energii poprzez automatyczne przełączanie między technologiami napędzanymi gazem (GHP) i elektrycznymi (EHP). Zapewnia również bezpłatną dostawę ciepłej wody użytkowej, która jest idealna do zastosowań o dużym zapotrzebowaniu, takich jak hotele i bloki mieszkalne.

Hybrid VRF składa się z głównej jednostki GHP, jednostki EHP i wyspecjalizowanego inteligentnego sterownika. Sterownik monitoruje zużycie, zapotrzebowanie na energię i obciążenie klimatyzacji, aby obliczyć, czy GHP, EHP lub połączenie obu pracujących jednocześnie, zapewnią najlepsze oszczędności. Następnie przełącza się między tymi dwoma, aby zoptymalizować wydajność.

Rezultatem jest znacząca redukcja zapotrzebowania na energię w godzinach szczytu, gdy współczynnik obciążenia klimatyzacji jest wysoki. System GHP zużywa mniej niż 10% energii elektrycznej, którą system EHP wykorzystuje z pełną wydajnością.

W czasach, kiedy wskaźnik obciążenia jest niski - na przykład, hotele w ciągu dnia - Hybrid VRF firmy Panasonic może przełączyć się na EHP, aby oszczędzać energię. Ponieważ EHP może pracować przy znacznie niższej wydajności niż GHP w okresach poza szczytem, ​​ogrzewanie lub chłodzenie można skierować do dokładnie określonych obszarów, przy minimalnym marnowaniu energii. Ponadto, możliwość przełączenia na EHP, gdy zapotrzebowanie jest niskie, pomaga przedłużyć żywotność silnika GHP, więc nie jest w ciągłej eksploatacji, zapewniając również oszczędności na kosztach utrzymania. Wymagania instalacyjne i konserwacyjne są dodatkowo zredukowane dzięki jednemu obiegowi czynnika chłodniczego.

Inną ważną zaletą Hybrid VRF Panasonic jest to, że zapewnia on bezpłatną dostawę CWU. Osiąga się to poprzez wychwytywanie ciepła odpadowego wytwarzanego przez silnik GHP podczas pracy i wykorzystywanie go do podgrzewania wody.

 

Żródło: https://www.aircon.panasonic.eu/