Nowe jednostki wewnętrzne VRF mają najmniejszą w obrębie całej linii moc 1,5 kW. Dzięki temu można efektywnie chłodzić małe pomieszczenia, łacząc więcej urządzeń w obrębie jednego systemu. Dzięki wykorzystaniu małych jednostek zewnętrznych, można zmniejszyć moc jednostek zewnętrznych (30% mniejsza moc w stosunku do układu bez jednostek o mocy 1,5 kW). Dodatkowe korzyści wynikają z wysokiej efektywności energetycznej całego układu - zapotrzebowanie na czynnik chłodniczy jest mniejsze.

– Nowe jednostki wewnętrzne o mocy 1,5 kW zostały stworzone z myślą o małych pomieszczeniach oraz budynkach o niskim zużyciu energii. Dzięki nim ich właściciele nie będą zmuszeni do instalowania większych, niedostosowanych do zapotrzebowania jednostek, przez co ograniczą koszty związane z zapewnieniem komfortu termicznego oraz miejsce niezbędne do instalacji – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Jednostki 1,5 kW są dostępne w dwóch wariantach – jako 4-kierunkowy model kasetonowy 60x60 typu Y2 oraz jako model ścienny typu K2. Model kasetonowy dopasowany jest do sufitów o module 600 × 600 mm, a ich instalacja nie wymaga dokonywania zmian w układzie profili sufitowych. Modele naścienne typu K2 mają stylowy gładki panel, łatwy w czyszczeniu; ponadto urządzenie jest mniejsze,lżejsze i cichsze od starszych modeli.

Fot. Panasonic

Nowe 1,5-kilowatowe jednostki wewnętrzne Panasonic są już dostępne u dystrybutorów Panasonic w cenie od 3 900 zł netto za model kasetonowy oraz 2 500 zł netto za model ścienny.