Informacja prasowa: Warszawa, 7 stycznia 2013 r.

ECO G High Power

Urządzenie ECO G High Power charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną, zużywając jedynie 1 proc. energii wykorzystywanej przez konwencjonalne, elektryczne systemy VRF. Zostało ono stworzone przede wszystkim na potrzeby większych obiektów komercyjnych i przemysłowych. Sercem pompy ECO G High Power jest nowoczesny silnik spalinowy, zasilany gazem, który napędza generator elektryczny i sprężarki chłodnicze. Wytwarzany przez generator prąd służy zasilaniu wentylatorów i pompy wody chłodzącej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe było zredukowanie zużycia energii do 1 procenta w porównaniu do konwencjonalnych systemów VRF. Z kolei silnik o pojemności 2,1 litra, mniejszej o 15 proc. od poprzednika, gwarantuje ograniczenie zużycia paliwa oraz emisji spalin. Urządzenie zawdzięcza swoją efektywność również zmiennej prędkości obrotowej oraz poprawionej dystrybucji czynnika chłodniczego. Dla modelu o mocy 71 kW współczynnik wydajności chłodniczej COP jest teraz o 15 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego modelu i wynosi 2,31 przy obciążeniu pracy na poziomie 50 proc.

ECO G High Power potrzebuje do zasilenia jedynie 1% energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych systemów VRF!

Linia ECO G High Power oferuje kompaktowe urządzenia o nominalnej wydajności od 45 kW do 71 kW czyli od 16 do 25 KM. Dwururowa jednostka o mocy 71 kW może zastąpić kilka mniejszych urządzeń o niższej wydajności, co pozwala na zmniejszenie kosztów inwestycyjnych i efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Przełożenie orurowania chłodniczego na stronę panelu rewizyjnego oraz zapewnienie tylnego dostępu do skrzynki elektrycznej dodatkowo ułatwiają instalację urządzenia.

Kompaktowe jednostki zewnętrzne VRV ECO G High Power zmniejszają wymagania przestrzeni i koszty inwestycyjne, a także dzięki wspólnym drzwiom serwisowym dla układów elektrycznego i chłodniczeogo ułatwiają instalację i konserwację urządzenia.


Pompy ECO G High Power wymagają jednofazowego zasilania elektrycznego, więc nie obciążają dostępnej sieci elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w okresach najwyższego poboru prądu, gdyż umożliwia jego wykorzystanie do innych celów, takich jak zasilanie infrastruktury IT, chłodzenie przemysłowe, produkcja czy oświetlenie. Mimo to urządzenia oferują takie same osiągi jak standardowe pompy Panasonic z serii W-multi GHP.


„Pompy ciepła z serii ECO G High Power wpisują się w strategię Panasonic, która zakłada wprowadzanie rozwiązań coraz bardziej przyjaznych środowisku, zapewniających jednocześnie większą wydajność i mniejsze koszty eksploatacji. Dzięki temu właściciele dużych obiektów komercyjnych będą mogli zredukować koszty związane z ich funkcjonowaniem.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

W Polsce urządzenia są dostępne w sprzedaży u oficjalnych dystrybutorów Panasonic.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic ideas for lifePanasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronach:
- rozwiązania klimatyzacyjne dla domu – www.panasonic.pl/klimatyzacja
- pompy ciepła – www.panasonic.pl/ogrzewanie
- rozwiązania profesjonalne – www.panasonic.pl/rozwiazania_profesjonalne
O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w branży elektronicznej.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.