Nowe bardziej wydajne agregaty ECOi PanasonicW ramach linii ECOi dostępne są zmodernizowane agregaty Panasonic o nominalnej mocy od 8 do 16 KM. Trzyrurowe urządzenia zapewniają bardzo wysoką wydajność, która w przypadku standardowej ośmiokonnej jednostki przy 100-procentowym obciążeniu oznacza osiągnięcie wskaźnika COP na poziomie 4,77.

Nowa seria systemów z technologią odzysku ciepła ECOi zyskała możliwość przewymiarowania do 150%, co pozwala na stworzenie bardziej rozległych instalacji bez jednoczesnego ponoszenia wyższych kosztów inwestycyjnych. Co więcej, zwiększona została maksymalna długość orurowania między jednostką zewnętrzną a najbardziej oddaloną jednostką wewnętrzną, która w nowej serii wynosi 180 metrów. Obie te cechy pozwalają na stworzenie łatwego do zmontowania, elastycznego układu składającego się z maksymalnie 52 jednostek wewnętrznych przy połączeniu trzech współpracujących jednostek zewnętrznych i uzyskanie w ten sposób łącznej mocy 48 KM.

Nowe agregaty Panasonic z linii VRF charakteryzują się również szerokim zakresem temperatur, w których mogą wydajnie pracować. Wprowadzenie sprężarki ze zbiornikiem wysokociśnieniowym zapewnia pracę w trybie ogrzewania w temperaturach między -20 a +16oC. Z kolei w trybie chłodzenia urządzenia będą działać efektywnie od -10oC do +43oC dzięki zastosowaniu nowych wentylatorów z technologią Inverter+. Ich wprowadzenie pozwala również trzyrurowym systemom z linii ECOi na wytworzenie wysokiego sprężu dyspozycyjnego o ciśnieniu 80 Pa

Kolejną innowacją zastosowaną w zmodernizowanych systemach VRF jest możliwość selektywnego odszraniania jednostek zewnętrznych. Ze względu na płynną współpracę urządzeń sterowanych przez mikroprocesor, proces ten nie wywiera negatywnego wpływu na produkowaną przez nie temperaturę dostarczaną do jednostek wewnętrznych.

Jednostki z serii ECOi są elastycznymi urządzeniami, umożliwiającymi ograniczenie poboru mocy na jednym z trzech poziomów zapewniających optymalne osiągi. Ma to szczególne znaczenie w okresach szczytowego obciążenia sieci, ponieważ pozwala na wykorzystanie energii dla innych potrzeb.
Nowe urządzenia nie zajmują dużej powierzchni, co pozwala na ich łatwe zainstalowanie. Można je stosować zarówno w nowych, jak i istniejących w budynku układach grzewczych i chłodzących.

„Zmodernizowana seria 3-rurowych urządzeń ECOi stanowi połączenie niezwykle wysokiej wydajności z kompaktowymi wymiarami urządzeń, które zapewniają łatwy montaż. Właściciele dużych obiektów niemieszkalnych docenią zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną, które może przynieść wymierne oszczędności, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu termicznego wewnątrz budynków.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

Jednostki z serii 3-rurowych urządzeń ECOi można już zamawiać u autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic.

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronach:
- rozwiązania klimatyzacyjne dla domu – www.panasonic.pl/klimatyzacja
- pompy ciepła – www.panasonic.pl/ogrzewanie
- rozwiązania profesjonalne – www.panasonic.pl/rozwiazania_profesjonalne
O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w branży elektronicznej.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.