Firma ENSTO-POL znana jest przede wszystkim jako producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła marki Enervent. Podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2015, gdzie w tym roku wystąpi po raz pierwszy, zaprezentuje całą gamę urządzeń wentylacyjnych (w tym rozwiązania automatyki) o najwyższej jakości. Przedstawiciele firmy wytłumaczą też, jak połączyć komponenty z oferty firmy w sprawny system. O szczegółach opowiedział redakcji HVACR.pl Przemysław Droździk, Marketing Manager w firmie ENSTO-POL.


HVACR.pl: Co zdecydowało o Państwa udziale w tegorocznych targach Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja?

Przemysław Droździk: Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja to największa i najbardziej prestiżowa impreza w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w Polsce. Dlatego uważam, że każda firma poważnie myśląca o rynku wentylacji, taka jak Ensto Pol, powinna wziąć w niej aktywny udział. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że od zeszłego roku jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Polska Wentylacja, które jest organizatorem targów. Będzie to dla nas również okazja do wymiany doświadczeń z innymi firmami z branży.

HVACR.pl: Kogo przede wszystkim zapraszają Państwo na stoisko, co będzie tam czekać na Państwa gości?

Przemysław Droździk: Naszą ofertę kierujemy do najbardziej wymagających klientów, którzy zwracają uwagę na energooszczędność, jakość, niezawodność oraz szerokie spektrum możliwości sterowania centralą, również w sposób zdalny. Będą oni mogli zobaczyć m.in. centralę LTR-3, która oparta jest o obrotowy wymiennik ciepła i zapewnia najwyższy stopień odzysku ciepła przy zachowaniu w budynku odpowiedniej wilgotności. 

Z kolei klientom zainteresowanym nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi zaprezentujemy centralę Pallas HP z wbudowaną powietrzną pompą ciepła, przeznaczoną do dużych domów jednorodzinnych i budynków komercyjnych. Na naszym stoisku będzie można również zobaczyć wymiennik glikolowy Enervent CHG do wstępnego podgrzewania/schładzania powietrza zewnętrznego, który współpracuje ze wszystkimi centralami z automatyką MD.

HVACR.pl: Co chcieliby Państwo osiągnąć dzięki udziałowi w imprezie?

Przemysław Droździk: Chcemy zaprezentować firmę Ensto nie tylko jako producenta central Enervent, ale przede wszystkim jako twórcę idei Domu Hybrydowego Ensto, w którym nasze, zaawansowane systemy wentylacji mają kluczowe znaczenie. Zwiedzający będą mogli również zobaczyć, że gama naszych urządzeń jest bardzo szeroka, od standardowych central po zaawansowane systemy z wbudowaną pompą ciepła i wymiennikiem Aqua. Chcielibyśmy zwrócić też uwagę naszych klientów na centrale z nagrzewnicą i chłodnicą do współpracy z pompami ciepła.