Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W zimie zdecydowanie mniej wietrzymy nasze mieszkania, dlatego jego jakość może gwałtownie spadać. A to z kolei może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu. Dlatego warto zadbać o zdrowy oddech w swoim domu i sięgnąć po skuteczny oczyszczacz powietrza. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dopasowanie do wielkości pomieszczenia

Na początku powinniśmy określić rozmiar powierzchni, w której chcemy oczyszczać powietrze i pod tym kątem dobrać odpowiednie urządzenie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech oczyszczaczy o mniejszej wydajności, zamiast jednego oczyszczacza powietrza o wysokiej wydajności, i ulokowanie ich w takich strategicznych pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokój dziecka. Oznaczenia urządzeń dotyczące ich przeznaczenia z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX32 czy AX60. Ważny parametr stanowi także współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Wskaźnik ten mówi nam, ile m3 powietrza oczyszczacz jest w stanie oczyścić w ciągu godziny pracy. Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrane urządzenie wymieni powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny.

Rodzaj zastosowanego filtra

Wybierając urządzenie, które skutecznie pozbędzie się z naszego domu smogu oraz innych zanieczyszczeń, powinniśmy postawić na oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr ultra drobnego pyłu oraz węglowy. Oczyszczacz Samsung, który usuwa aż do 99,97%* zanieczyszczeń. W oczyszczaczach powietrza Samsung zastosowano filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu czy sierść zwierząt oraz filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych dla zdrowia gazów[i]. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu, np. smogu, o wielkości 0,26 ㎛[ii]. Dzięki powyższym filtrom możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy w domu jest czyste i zdrowe.

Czytelny wyświetlacz

Istotnym aspektem związanym z korzystaniem z oczyszczacza powietrza na co dzień jest możliwość bieżącego monitorowania jakości powietrza w domu. Laserowy czujnik pyłu, zastosowany w oczyszczaczach Samsung AX60, AX47 oraz AX90, umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza[iii]. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości od 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz, w przypadku ww. oczyszczaczy, przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Co więcej, wyświetlacz czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika.

Możliwość zdalnej obsługi

Czy chciałbyś móc kontrolować jakość powietrza w domu, będąc poza nim? Aplikacja SmartThings umożliwia sprawdzanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji[iv]. Korzystając z aplikacji, możemy również zdalnie obsługiwać urządzenie i włączyć je już w drodze z pracy do domu. Mamy także możliwość ustawienia harmonogramu pracy oczyszczacza tak, by na przykład uruchamiał się codziennie o godzinie 17. Zyskamy pewność, że po powrocie do domu z pracy przywita nas czyste powietrze.

Głośność pracy urządzenia

Na co dzień, gdy pracujemy czy po prostu odpoczywamy, oczyszczacz powinien działać optymalnie, pozostając niemal niesłyszalny. Czyste powietrze w sypialni oraz możliwość ustawienia trybu nocnego w oczyszczaczach Samsung, zagwarantuje idealne warunki do zdrowego snu i wypoczynku. W trybie nocnym model Cube AX47R9080SS zmniejsza prędkość pracy wentylatora, dzięki czemu pracuje naprawdę cicho (nawet 18 db).

Design

Nowoczesne urządzenia AGD charakteryzują się już nie tylko innowacyjnymi funkcjami, ale również wyjątkowym designem. Oczyszczacze powietrza Samsung Cube dostępne są w kolorach bieli, złota czy metalicznej szarości. Oczyszczacz w kształcie sześcianu AX47 to kwintesencja minimalistycznego stylu. Subtelny kształt urządzenia razem z relaksującym oświetleniem tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Z kolei minimalistyczny oczyszczacz AX32 zajmuje niewielką przestrzeń, dzięki czemu można go umieścić w dowolnym miejscu.

 

 Informacja prasowa firmy Samsung.

 

[i] Testowany w modelu AX47N9*****D w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.
[ii] Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.
[iii] W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.
[iv] Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konta Samsung Account.