Technologia (Wentylacja)

Pompy ciepła LG w technologii AWHP

Pojawienie się na rynku ogrzewnictwa pomp ciepła, czyli zupełnie nowej technologii, która jest postrzegana jako kolejny krok w dziedzinie rozwoju energii odnawialnej, spowodowało odejście od stosowania takich surowców jak ropa czy gaz.

Poprawna instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w naszym domu, popularnie zwaną rekuperacją, warto mieć wiedzę, jakie istotne elementy wpływają na poprawną pracę całego systemu.

Nawietrzaki ścienne - systematyka i zastosowanie

Podstawowym zadaniem nawietrzaków (potocznie nawiewników) ściennych, jest dostarczenie - wraz z filtracją - odpowiedniej ilości powietrza przez ścianę zewnętrzną budynku bezpośrednio do pomieszczenia.

Wydajne systemy klimatyzacji Rotenso dla restauracji i hoteli

Podstawową funkcją obiektów HoReCa jest zapewnienie komfortu przebywającym w nich gościom. Jedynie zadowolony z pobytu w hotelu, czy odpowiednio o obsłużony w restauracji klient jest w stanie ponownie skorzystać z oferowanych przez lokal usług.

Właściwa wentylacja hali basenowej

Zasady projektowania i doboru systemów wentylacji basenowych na przykładzie urządzeń marki Dantherm omawia Paweł Bocian, Kierownik marki DANTHERM, Ventia Sp. z o.o.

Kurtyny powietrzne - fakty i mity

Robert Rabiński - kierownik marki Stavoklima w firmie Ventia - wskazuje kilka zagadnień istotnych przy prawidłowym doborze kurtyny powietrznej do konkretnego rozwiązania.

Vallox i innowacyjne odszranianie wymiennika ciepła

Vallox stawia na najwyższą jakość central wentylacyjnych. Warto chociażby zapoznać się bliżej ze sposobem firmy na inteligentne i oszczędne odszranianie wymiennika ciepła. Potwierdzeniem jakości staje się 5-letnia gwarancja na oferowane urządzenia.