Technologie i zastosowanie chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła ewoluuje z ludzkiej potrzeby jedzenia, komfortu i procesów termicznych. Ma historię sięgającą wieków. Bez chłodnictwa współczesne życie nie mogłoby istnieć. - Społeczeństwo nie docenia też umiejętności i wiedzy na co dzień zatrudnianych w branży profesjonalitów

Światowy Dzień Chłodnictwa to inicjatywa mająca na celu podniesienie rangi istotnego wkładu, jaki chłodnicze systemy klimatyzacyjne i pompy ciepła stwarzają na całym świecie w tak wielu aspektach współczesnego życia - począwszy od medycyny, poprzez dostawy żywności i rolnictwo, inżynierię procesową, po dane i technologie informatyczne. Technologie chłodnicze są niezbędne, a mimo to są szeroko nierozpoznane.

- Chodzi o to, aby Światowy Dzień Chłodnictwa służył jako środek zwiększania świadomości i zrozumienia społeczeństwa o znaczącej roli, jaką przemysł i technologia chłodnictwa oraz pomp ciepła odgrywa we współczesnym życiu i społeczeństwie dzięki organizacjom RACHP i HVACR oraz specjalistom z całego świata podejmujących szereg działań - wyjaśnia Steve Gill, pomysłodawca World Refrigeration Day.

Pomysł poparły stowarzyszenia i instytucja z USA, Indii, Pakistanu, Filipin, Tajlandii, Australii, Afryki i całej Europy.

Rozpoczynamy świętowanie World Refrigeration Day od 2019 roku w Wielkiej Brytanii i USA. Prawdopodobnie w kolejnych latach znajdzie sie poparcie tej inicjatywy w kolejnych krajach na całym świecie.

Strona www: www.worldrefrigerationday.org 

Twitter @worldrefday

#WREFD19 World Refrigeration Day Live from the UK: https://www.facebook.com/events/278055456411694/