Dla Grupy NIBE zakup systemu wymienników ciepła jest cennym uzupełnieniem obecnego portfolio.

- Dzięki przejęciu firma NIBE Climate Solutions otrzymuje wysokiej jakości produkt, który zapewnia dobre możliwości biznesowe na rynku ciepłownictwa, zapewniając jednocześnie pozytywne efekty synergii z pompami ciepła NIBE - powiedział Gerteric Lindquist, dyrektor generalny NIBE Industrier. - Cennym i pozytywnym jest też fakt, że kierownictwo i pracownicy zajmujący się ogrzewaniem i chłodzeniem będą kontynuować zatrudnienie w Grupie NIBE.

Porozumienie o sprzedaży systemów wymienników ciepła grupie NIBE wpłynie w sumie na około 60 pracowników w Szwecji, Francji, Rosji, Czechach, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Słowacji. Pracownicy ci będą kontynuować zatrudnienie w Grupie NIBE po zakończeniu transakcji, którą zaplanowano w drugim kwartale 2018.

 

Dla firmy Bitzer zakup działu wymienników ciepła z firmy Alfa Laval SpA z Alonte w północnych Włoszech sprawia, że Bitzer stanie się największym niezależnym producentem na rynku wymienników ciepła płaszczowo-rurowych na świecie. Produkty przejęte z Alfa Laval są przeznaczone do klimatyzacji i chłodzenia. Firma Bitzer produkuje skraplacze do zastosowań z wodą słodkią i morską od lat pięćdziesiątych XX w.

- Naszym celem jest stać się liderem technologicznym w tym segmencie, oferującym na rynku najnowsze rozwiązania. W tym celu budujemy nowoczesne laboratorium z wysoko wykwalifikowanym personelem - powiedział Gianni Parlanti, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bitzer. 

 

Alfa Laval twierdzi, że będzie nadal się rozwijać i produkować wymienniki ciepła dla rynku HVAC, w tym na rynku ciepłownictwa. Wymienniki marki Alfa Laval produkowane są we włoskim Bergamo i Sarasocie w USA.