Globalne marki znalazły sposób, by ułatwić życie instalatorom swoich urządzeń i znaleźć nową płaszczyznę kontaktu z nimi. To aplikacje na telefon komókowy (czy bardziej nowocześnie - smartfon), który staje się nieodłącznym towarzyszem i jest wykorzystywany kilkadziesiąt razy częściej niż komputer stacjonarny czy nawet laptop. Szczęśliwy posiadacze aparatów z systemem iOS czy Android mogą korzystać z coraz większej ilości rozmaitych, czasem bardzo przydatnych, funkcji.

Oto kilka przykładów:

1. Carrier Selection App

Carrier Selection App

Typowa aplikacja – prosta i funkcjonalna – służąca do doboru urządzeń przez podanie wybranych parametrów pomieszczenia lub budynku.

2. Danfoss KoolApp

Danfoss KoolApp

Typowe 2 w 1, czyli suwak chłodniczy +  baza wiedzy z rozwiązaniami najczęstszych problemów, które można spotkać podczas montażu.

3. Ro-eSlide

Ro-eSlide

Bardzo praktyczny suwak wentylacyjny od Rosenberga. Zawiera także podręczny przelicznik jednostek.

4. Daikin eQuip

Daikin eQuip

Niezbędnik instalatora marki – pod każdym urządzeniem dostępne są kody błędów, listę części zamiennych i bazę wiedzy. Plus przelicznik jednostek.

5. HVAC Check&Charge

HVAC Check&Charge

To użyteczny kalkulator czynnika chłodniczego dla R-22 i R-410A od Emersona. Wraz dodatkiem Comfort Guard pozwala także optymalnie wyregulować urządzenie klimatyzacyjne w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, kubatury i ilości użytkujących go osób.

Tomasz Gruszka blog

Tomasz Gruszka
gruszka.tomasz@yahoo.com