Beijer Ref nabył 80% udziałów w Deltron, z opcją nabycia pozostałych udziałów. Siedziba firmy znajduje się w Splicie (Chorwacja) i osiąga roczny obrót w wysokości około 400 mln SEK, przy dobrej rentowności.

Firma Deltron została założona w 1995 roku i zajmuje się głównie produkcją urządzeń klimatyzacyjnych do użytku komercyjnego i prywatnego. W 2014 roku Deltron założył spółkę zależną w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), która w ostatnich latach odnotowała silny i rentowny wzrost sprzedaży. Beijer Ref ma już niewielką obecność w Chorwacji i poprzez to przejęcie ustanowi również obecność w Bośni i Hercegowinie, która jest nowym rynkiem dla grupy.

To przejęcie wpisuje się w strategiczną ambicję Beijer Ref, aby stać się światowym liderem w sprzedaży hurtowej technologii chłodzenia i HVAC. Deltron będzie działał pod własną marką, a założyciele nadal będą kierować firmą.

Obecnie Deltron zatrudnia 110 pracowników i oczekuje się, że przejęcie będzie miało niewielki pozytywny wpływ na wyniki i pozycję grupy. Firma zostanie uwzględniona w księgach Beijer Ref od 1 stycznia 2022 roku.

Christopher Norbye, dyrektor generalny Beijer Ref, komentuje: „Dzięki temu przejęciu Beijer Ref dodaje dobrze zarządzaną firmę o dobrej rentowności, która zapewnia nam wiodącą pozycję na rynku HVAC w Chorwacji. W Bośni i Hercegowinie, gdzie wcześniej nie mieliśmy została założona, zidentyfikowaliśmy również duże potencjały wzrostu. Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać się i rozwijać firmę wraz z kierownictwem Deltron.”

Mladen Drnasin, założyciel i dyrektor zarządzający Deltron, komentuje: „Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą podróż razem z Beijer Ref. Odnotowali imponujący wzrost i jesteśmy przekonani, że wniosą do naszej organizacji zarówno wiedzę, jak i doświadczenie. do wszystkich nowych i cennych synergii, które mogą przynieść korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym klientom."