Obudowa centrali wykonana jest w systemie EasyFix, który pozwala na zmianę położenia króćców (prostokątnych zakończonych ramką lub okrągłych z uszczelką) podczas montażu urządzenia. Panele obudowy wykonane są z blachy ocynkowanej ogniowo oraz malowanej proszkowo farbą poliuretanową w kolorze RAL 7035 dla zapewnienia najlepszej odporności mechanicznej i antykorozyjnej. Izolacja termiczna dostępna jest w różnych grubościach: 10, 25, 50 mm i wykonana z materiału Firex, płyt XPS lub włókna szklanego.

Wielkości central Hestor BL

Rys. 1. Wielkości central Hestor BL

Za odzysk ciepła odpowiada wymiennik ciepła o krzyżowym przepływie z płytami z aluminium. Efektywność odzysku ciepła sięga 55% . Wentylatory wykonane są z galwanizowanej blachy stalowej, dwustronnie ssące z napędem bezpośrednim, z płynnie regulowaną prędkością obrotową, zgodne z wymaganiami Ecodesign. Filtry typu kasetowego są w standardzie klasy G4, a opcjonalnie – F7.

Centrale standardowo są okablowane i wyposażone w wielofunkcyjne układy sterujące i zasilające. Uruchomienie układu jest maksymalnie uproszczone i ogranicza się do podłączenia zasilania elektrycznego oraz dostarczonego panelu sterowania do sterownika w centrali.

Źródło, fot.: Hestor