Sercem urządzeń z linii Deluxe jest przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany ze specjalnego alumnium, co zapewnia sprawność odzysku ciepła do 91%, przy zakresie wydajności 400-3200 m3/h. Wymiennik wyposażony jest w funkcję automatycznego obejścia - by-pass.

Specjalna konstrukcja obudowy w systemie EasyFix zapewnia funkcjonalność (np. swobodną konfigurację króćców powietrza podczas montażu) i cichą pracę, zaś panel ścienny dostępny jest w kilku wersjach izolacji akustyczno-termicznej: ściana z blachy izolowana 13 mm maty kauczukowej lub panel typu "sandwich", wypełniony pianką XPS o grubości 25 mm.  Do cichej i energooszczędnej pracy przyczyniają się też wentylatory z możliwością płynnej regulacji obrotów (spełnione normy Ecodesign). 

Centrale Deluxe mogą pracować w pozycji pionowej lub poziomej, dzięki czemu są dostępne w wersji podwieszanej, leżącej lub stojącej. Do sterowania służy zintegrowany system automatyki, który można obsługiwać poprzez zdalny panel LCD lub przez Internet z wykorzystaniem modułu WebSerwer, za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera.

Firma Hestor przewiduje stosowanie urządzeń przez "wymagającego klienta" – w domach jednorodzinnych i mieszkaniach; biurach; niewielkich obiektach komercyjnych (np. salon fryzjerski, sklep, restauracja); małych halach produkcyjnych; przedszkolach i szkołach etc.